Ortelu není nikdy dost. Zahrají opět pod Řípem. Prý probouzejí národní hrdost

Šortky kapely Ortel (web kapely Ortel)

Šortky kapely Ortel | FOTO: web kapely Ortel

Známá kapela Ortel Tomáše Hnídka dostane opět prostor pod Řípem. Po roce znovu zahraje kapela na řípské pouti. Stane se tak i přes protesty a petici proti loňskému koncertu. V průběhu loňských letních měsíců se měl koncert této kapely na úpatí Řípu uskutečnit znovu. I bez pouti. Nakonec ho ale pořadatelé odvolali.

Kapela Ortel má podporu u vedení obce, kde se pouť pro desetitisíce lidí uskuteční. „Já ty jejich texty samozřejmě znám a náznaky rasismu v nich necítím. Spíš odrážejí současnou špatnou atmosféru ve společnosti a probouzejí v lidech národní hrdost. Co vím, Ortel má velmi širokou škálu posluchačů. Karla Kryla lidé taky nejdřív zatracovali a pak ho vynášeli do nebes. Je to věc názoru každého,“ řekl pro Deník Jiří Šimáček, starosta Krabčic pod Řípem.

Tento názor však nesdílejí všichni na Podřipsku. „Máme za to, že by tato akce měla být převážně pro rodiny s dětmi a dospívající mládež, nikoli pro příznivce xenofobie a nenávisti vůči národnostním, sexuálním či náboženským menšinám. Právě to představuje skupina Ortel,“ uváděli v petici její organizátoři. Koncert kapely nakonec proběhl bez potíží, dohlíželo na něj velké množství policistů.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]