Osa Pavel-Čaputová-Macron. Náměstka děčínského primátora z hnutí ANO zaujaly výsledky prezidentských voleb

Prezidentský pár poslouchá projev Zuzany Čaputové (Veronika Chválková, Pavel Hofman / FORUM 24)

Prezidentský pár poslouchá projev Zuzany Čaputové | FOTO: Veronika Chválková, Pavel Hofman / FORUM 24

Náhoda? Těžko uvěřitelné, pozastavuje se na sociální síti facebook náměstek děčínského primátora Jan Skalický (ANO) nad výsledky prezidentských voleb v České republice, ve Francii a na Slovensku. Petr Pavel, Zuzana Čaputová i Emmanuel Macron v prezidentských volbách zvítězili podobným poměrem. Všichni získali přes 58 procent hlasů. „Už se ani nenamáhají měnit software?“ ptá se náměstek.

„Náhoda? Těžko uvěřitelné! Už se ani nenamáhají měnit software? Čím to je? Že by všude byla naprosto stejně rozdělená společnost? Toto není konspirace, to jsou pravdivá čísla, výsledky voleb, které jsem si ověřil,“ píše náměstek děčínského primátora Jan Skalický s tím, že ho zaujala shoda výsledků v prezidentských volbách.

Titulní strana Týdeníku FORUM (FORUM 24)

V České republice se ale žádný software ke sčítání hlasů nepoužívá. Hlasy se sčítají ve volebních komisích ručně. Nestrannost je zaručena tím, že lidi do komisí nominují politické strany s mnohdy protichůdným programem.

„Jak je to možné?“ pokračuje ve svém příspěvku děčínský zastupitel. „Proto tam mám ten otazník. Nic netvrdím. Tak hned nenapadejte a zamyslete se,“ dodává s tím, že se jedná o zajímavou shodu.

Petr Pavel o víkendu zvítězil nad expremiérem Andrejem Babišem (ANO) v prezidentských volbách. Získal 58,32 procenta hlasů. Před čtyřmi lety nynější slovenská prezidentka Zuzana Čaputová v druhém kole voleb porazila Maroše Šefčoviče se ziskem 58,41 procenta. Před rokem Emmanuel Macron vyhrál se ziskem 58,55 procenta hlasů.

Zuzana Čaputová hned v den voleb navštívila volební štáb Petra Pavla. Mluvit spolu měli mimo jiné o plánované první zahraniční cestě nově zvoleného prezidenta na Slovensko a možném pokračování cesty na Ukrajinu. Emmanuel Macron Pavlovi na twitteru poblahopřál k vítězství a uvedl, že v Paříži je nový český prezident vítán.

Komunální volby v Děčíně ovládlo hnutí ANO. Od druhé SPD a třetí Volby pro Děčín ho dělilo téměř dvacet procentních bodů. Ze zastupitelstva také po 32 letech vypadli komunisté. Po volbách koalici složilo ANO právě s hnutím SPD. To ve volbách vedl poslanec Jaroslav Foldyna. V 27členném zastupitelstvu má koalice 16 hlasů, primátorem zůstal Jiří Anděl (ANO).

O Skalickém se v posledních dnech také mluvilo kvůli jeho výroku během zasedání městského zastupitelstva. Po tvrdé výměně názorů řekl opozici, že její chování při diskuzích bude mít dopad na členství v komisích a výborech města. Opozice jeho slova, za která se ještě během jednání primátor Jiří Anděl (ANO) omluvil, označila za vyhrožování. Skalický navíc porušil jednací řád, když ukončil diskuzi i přesto, že zastupitelé stále chtěli diskutovat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články