Ošetřovatelé popsali drsné zážitky ze zoologických zahrad. Tohle mělo zůstat utajeno

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Výlet do zoo patří k populárním zábavám pro celou rodinu. Děti si užívají zvířata, která by normálně nemohly v přírodě potkat, rodiče jsou zase rádi, že bez větší snahy dokázali své ratolesti zabavit. Jak ovšem ukazují slova ošetřovatelů, která publikoval The Daily Mirror, není vše tak ideální, jak se zdá.

Za pověstnými zavřenými dveřmi zoologických zahrad se prý odehrávají věci, které by neměl nikdo vidět ani o nich tušit. Například uprchlé zvíře je podle některých ošetřovatelů mnohem běžnější záležitostí, než se ukazuje. 

„Pokud nějaké zvíře uteče před otevřením pro veřejnost, má se zahrada na ten den úplně zavřít,” říká jeden ze zaměstnanců zoo. „Menší zoologické zahrady si však často nemohou dovolit přijít o zisk z jednoho celého dne. Pokud tedy utečou například plazi nebo malá zvířata, zůstane zoo otevřená, zatímco ošetřovatelé po zvířeti pátrají,” dodává.

Další iluzi rozprášilo tvrzení o mláďatech v inkubátorech. “Bylo nám řečeno, abychom návštěvníkům tvrdili, že starší mláďata budou poslána do škol jako třídní domácí mazlíčci. Ve skutečnosti jsme mláďata posílali do zoo jako živé krmivo pro hady a další šelmy,” vysvětluje ošetřovatel.

Jiný zaměstnanec zoologické zahrady zavzpomínal na smutnou událost, týkající se bílého tygra. Toho zabil elektrický ohradník, jehož poruchu odmítla zoo zaplatit a čekala, že se nemůže nic stát. „Celou věc zakryli tím, že si nejsou jistí, jak zemřel, ale že byl starý. Dodnes je to tajemství,” řekl bývalý pracovník zahrady.

Ukázalo se tak, že některé informace jsou dobře zatajeny, aby nedošlo k reakci návštěvníků. Ti by totiž mohli některé zahrady kvůli chování jejich vedení přestat navštěvovat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články