Oslava vydavatele v jeho vlastních novinách

Eric Drooker

Přestože vedení Mladé fronty a Lidových novin deklarují, že majitel vydavatelství MAFRA Andrej Babiš nezasahuje do obsahu listů, není to zřejmě úplně pravda. Konkrétně v LN se najdou jasné náznaky snahy se šéfovi zalíbit.

Přišel, makal, zvítězil…

Filip Nachtmann zařadil tehdy ještě budoucího ministra financí mezi vítěze roku 2013. Podle autora by nebylo překvapením, kdyby se Babiš jednou stal českým premiérem, protože politické kvality na to má.

Babiše čeká nový svět. Svět politiky

Zkrácený životopis miliardáře má na svědomí opět Filip Nachtmann. Popisuje Babiše jako nesmlouvavého manažera a dříče s buldočí povahou. Kromě chvály na neobyčejné miliardářovy podnikatelské úspěchy autor přiznává i politickou zdatnost. Nevadí ani Babišova komunistická minulost, nebo zmiňovaná spolupráce s StB.

Andrej Babiš – varianta vůdce?

Bohumil J. Studýnka úplně zapomněl na objektivitu. Jeho článek k Babišovým 60. narozeninám je oslavou ministra. Autor dokonce spekuluje o tom, zda po osmdesáti letech není čas si konečně najít pravého vůdce, kterého spatřuje právě v majiteli Lidových novin.

Kritické komentáře zmizely z obou deníků. Z Lidových novin totiž odešel Martin Weiss, který se nesmířil s novým vedením listu, a Mladá fronta přišla o Martina Komárka, který na Babiše náhle změnil názor a přidal se k jeho hnutí ANO.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]