Osmiletá holčička přelstila osm dospělých i počítač a na tři týdny se vyhnula výuce

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Vzhledem k tomu, že školy zůstávají stále zavřené, jedinou možností pro děti, jak se vzdělávat, je distanční výuka. Jsou však někteří žáci, které tento způsob učení silně nebaví. Jak se zbavit neoblíbeného vyučování, ukázala osmiletá dívka, o níž píše deník Daily Mirror.

Jak se ukázalo, pokud si dítě něco umane, jsou na něj krátcí i všichni dospělí v jeho okolí. Na twitteru to prezentoval Mike Piccolo. Jeho neteř totiž přišla na trik, jak oblafnout nejen rodiče a učitele, ale i technickou podporu počítačového softwaru. 

Holčička dokázala dlouhé tři týdny všechny přesvědčovat, že se nemůže účastnit online vyučování, protože její aplikace Zoom, jejíž pomocí probíhá distanční výuka, zkrátka nefunguje. 

Celý problém začal, když program přestal „záhadně“ pracovat během jednoho vyučovacího dne. Ačkoliv se matka snažila svou dceru znovu přihlásit, ani po hodině se jí to nepodařilo. Stejná situace se opakovala i následující dva dny, máma tedy musela svého potomka ve škole omluvit a pustit se do domácí výuky.

V průběhu dalších dní se pokoušela problém vyřešit s telefonickou podporou společnosti, která program Zoom vytváří, testovala i přihlášení na jiném počítači. Vše ovšem bez výsledku. Ten se dostavil až v momentě, kdy přihlašování tajně sledoval matčin přítel.

Ten spatřil osmiletou dívku, jak se do programu připojila, hned se však zase odhlásila. „Pak opakovaně, asi dvacetkrát, zadala nesprávné heslo ke svému účtu. Moje neteř totiž zjistila, že když se přihlásíte pomocí špatného hesla, Zoom na dlouho uzamkne váš účet,“ vysvětlil strýc holčičky s tím, že čím víckrát zadáte chybné heslo, tím delší bude čas, po který vás program zablokuje. 

Dívka dokázala po dobu tří týdnů klamat osm dospělých lidí, kteří si mysleli, že tato nevinná bytost přece nemůže lhát. A už vůbec by je nenapadlo, jak chytře se dokázala zbavit školních povinností. Nyní už se ale musí buď učit, nebo najít nový trik.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články