Osmiletý chlapec má vášeň pro vysavače. Díky nim už zdatně vydělává

Eric Drooker

Osmiletý Ollie Grundy je odmala fascinován domácími spotřebiči. Nejvíc ho ovšem zaujaly vysavače, které se staly středobodem jeho života. Chlapec z Tameside si dokonce dal nelehký úkol. Chce se díky prostředkům k luxování stát miliardářem a nezastaví ho prý ani autismus, s nímž se potýká.

Vášeň pro vysavače začala u Ollieho zřejmě už v kočárku. Jako desetiměsíční batole totiž dostal lux jako plastovou hračku. Dnes už si nehraje, ale své poslání bere naprosto vážně. Stejně jako sousedé, kteří malému kutilovi dali k dispozici své porouchané přístroje, aby se na nich vyřádil.

Místo toho jim školák vrátil funkční vysavače. Za to si vysloužil hezkou řádku pochval i finančního ocenění. Proto se rozhodl, že se do opravování pustí ve velkém. Když se Ollie, společně s matkou Emmou, otcem Stuartem a sestrami Evie-Mai a Bonnie-Lou přestěhoval do většího domu, dostal nápad.

Přesvědčil svou mámu, aby na sociální sítě vyvěsila nabídku na opravy a čištění vysavačů. Za každý si Ollie účtoval tři libry. Chlapec, kterého v jeho věku překvapivě nebaví počítačové hry, ani sportování s kamarády, se nestačil divit, jaký zájem jeho inzerát vzbudil. Dokonce postupně musel začít nabídky odmítat.

Jak říká matka Emma, vysavače jsou pro jejího syna vším. “Vždycky ho fascinovaly, neustále o nich mluví. Je to první věc, na kterou se každého zeptá: Jaký vysavač máš?,” řekla dvaatřicetiletá žena pro Manchester Evening News a zároveň potvrdila, že důvodem může být Ollieho autismus.

Osmiletý chlapec je podle svých rodičů fascinován především tím, jak vysavače fungují. “Rád je rozebírá a zkouší opravit. Ví o nich snad všechno,” říkají Grundyovi. Jediné, co ho na nich nebaví, je prý hluk, který vydávají.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články