Osmiletý chlapec má vášeň pro vysavače. Díky nim už zdatně vydělává

Ollie je vysavači fascinován. (repro youtube.com)

Ollie je vysavači fascinován. | FOTO: repro youtube.com

Osmiletý Ollie Grundy je odmala fascinován domácími spotřebiči. Nejvíc ho ovšem zaujaly vysavače, které se staly středobodem jeho života. Chlapec z Tameside si dokonce dal nelehký úkol. Chce se díky prostředkům k luxování stát miliardářem a nezastaví ho prý ani autismus, s nímž se potýká.

Vášeň pro vysavače začala u Ollieho zřejmě už v kočárku. Jako desetiměsíční batole totiž dostal lux jako plastovou hračku. Dnes už si nehraje, ale své poslání bere naprosto vážně. Stejně jako sousedé, kteří malému kutilovi dali k dispozici své porouchané přístroje, aby se na nich vyřádil.

Místo toho jim školák vrátil funkční vysavače. Za to si vysloužil hezkou řádku pochval i finančního ocenění. Proto se rozhodl, že se do opravování pustí ve velkém. Když se Ollie, společně s matkou Emmou, otcem Stuartem a sestrami Evie-Mai a Bonnie-Lou přestěhoval do většího domu, dostal nápad.

Přesvědčil svou mámu, aby na sociální sítě vyvěsila nabídku na opravy a čištění vysavačů. Za každý si Ollie účtoval tři libry. Chlapec, kterého v jeho věku překvapivě nebaví počítačové hry, ani sportování s kamarády, se nestačil divit, jaký zájem jeho inzerát vzbudil. Dokonce postupně musel začít nabídky odmítat.

Jak říká matka Emma, vysavače jsou pro jejího syna vším. “Vždycky ho fascinovaly, neustále o nich mluví. Je to první věc, na kterou se každého zeptá: Jaký vysavač máš?,” řekla dvaatřicetiletá žena pro Manchester Evening News a zároveň potvrdila, že důvodem může být Ollieho autismus.

Osmiletý chlapec je podle svých rodičů fascinován především tím, jak vysavače fungují. “Rád je rozebírá a zkouší opravit. Ví o nich snad všechno,” říkají Grundyovi. Jediné, co ho na nich nebaví, je prý hluk, který vydávají.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]