Osmiletý chlapec obětoval svou vzácnou sbírku, aby zachránil život štěněte

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Nezištná dětská láska dokáže zázraky. Důkazem je neskutečný příběh malého chlapce, který byl ochoten udělat cokoliv, aby se jeho milované štěně uzdravilo. O pohádce se šťastným koncem informuje The Washington Post.

Dlouhé čtyři roky sbíral Bryson Kliemann kartičky Pokémonů. Když ovšem zjistil, že je jeho štěně Bruce nemocné a na jeho léčbu nebude mít matka dostatek peněz, rozhodl se k úctyhodnému činu.

Chlapec z Libanonu ve Virginii si sedl před jejich dům, do země zatloukl ceduli s nápisem Na prodej Pokémon a začal své karty zpeněžovat. Bruce onemocněl a potřeboval mou pomoc, řekl Bryson americkému deníku. Byl jsem strašně smutný. Nechtěl jsem přijít o nejlepšího přítele, dodává.

Brysonova matka nemohla věřit tomu, co její syn udělal. Dvě odpoledne se totiž snažil zbavit se svých nejoblíbenějších karet proto, aby zachránil život svému psovi. Sousedi, kteří si chlapcova konání všimli, ho podporovali. Někteří si od něj kupovali karty, jiní chtěli vědět, zda se dá pomoci třeba nějakým příspěvkem na veterináře.

Matka Kimberly proto založila sbírku na stránce GoFundMe, díky níž se podařilo vybrat dostatek peněz na léčbu Bruce. Nechtěla jsem, aby musel prodávat své karty, sdělila Kimberly Woodruffová. 

Dodala, že mnoho lidí si jeho karty nekupovalo, většina lidí prostě Brysonovi dala 20 dolarů a nic za to nechtěla. Prodal pár karet, ale než si stačil všimnout, že se mu ve sbírce něco děje, lidé už mu jich přinesli zpět mnohem víc, říká Kimberly. Bylo to úžasné, dodává. 

Skvěle se zachoval i obchod Pokémon Co. v Seattlu, který chlapci poslal karty, aby mu žádné ve sbírce nechyběly. Ahoj Brysone, tvůj příběh nás velmi inspiroval, tohle jsou karty, které ti pomohou nahradit ty, které jsi musel prodat, napsali majitelé obchodu osmiletému Brysonovi.

Dnes už je Bruce zase v pořádku a se svým mladým páníčkem si užívají tak, jak už dlouho ne.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články