OSN: V Rusku je skoro dvakrát více vražd než ve Spojených státech

Ilustrační foto (Archiv F24)

Ilustrační foto | FOTO: Archiv F24

Počet vražd v Rusku suverénně předčí počet vražd v Afghánistánu nebo Spojených státech amerických.

Úřad OSN pro drogy a kriminalitu přinesl údaje o četnosti vražd v evropských zemích, které srovnává s údaji z některých dalších států. Ač ze zpráv o masakrech na amerických školách či veřejných prostranstvích může snadno vzniknout dojem, že by v tomto ohledu předčily i Ruskou federaci, opak je pravdou. Mezi nejnebezpečnějšími zeměmi Evropy je v tomto ohledu právě Rusko s devíti zavražděnými na 100 tisíc obyvatel za rok.

Rusko se nadále drží na předních příčkách této nelichotivé statistiky i přesto, že tamní počty případů vražd od roku 2000 klesly o 68 procent. Počet vražd ve Spojených státech amerických, kde jde kvůli velkému množství držených zbraní a problematickým lokalitám dlouhodobě o obrovský problém, je oproti Rusku takřka jen poloviční. Česká republika je co do počtu vražd čtvrtou nejbezpečnější zemí Evropy.

Twitter, RFE

Počet vražd na 100 000 obyvatel za rok (UNODC)

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]