Ostrý Petr Fiala: Nebudu se chovat jako hovado. Babiš voliče přestane bavit

Petr Fiala, předseda ODS (Facebook)

Petr Fiala, předseda ODS | FOTO: Facebook

Šéf ODS Petr Fiala v sobotu na programové konferenci své strany slíbil, že přitvrdí, což se také vzápětí stalo. Nejprve uvedl řadu rázných vystoupení v souvislosti s vyloučením Václava Klause juniora z ODS, a následně pokračoval v rozhovoru pro Seznam zprávy. Tam například řekl, že prosazování proruských postojů ani podpora radikálních až extremistických stran v západní Evropě  není slučitelné s pravicovou demokratiskou politikou. „Porušoval stanovy, nesouhlasil s programem ODS, vystupoval proti němu, veřejně říkal, že nepodporuje naši kandidátku. To je prostě neudržitelná situace,“ vyjmenoval Petr Fiala.

Předseda ODS se také podivil nad tím, že Václav Klaus senior musí v médiích bojovat za svého syna, kterému je téměř padesát let. „Já mám plné pochopení pro tatínka, který jde hájit svého syna. Přijde mi ale trochu úsměvné, když tomu synovi je skoro padesát a potřebuje, aby ho ve všech médiích hájil jeho otec. Je to opravdu divné, ale dobře. Je to tak,“ konstatoval Petr Fiala.

„Téma“ Klaus potom uzavřel takto: „Výroky Václavů Klausů už mě nezajímají. To nemá s demokratickou pravicovou politikou nic společného. Ať mě tady ani jeden z nich nepoučuje“.

Petr Fiala také reagoval na dotaz, jak hodlá přitvrdit, když to slíbil svým spolustraníkům. „Je tady spousta žvanilů, kteří nikdy nic nedokázali. Umí lidi urážet, umí vytvářet velké mediální bubliny, ale je za nimi prázdno. Za mnou prázdno není. Samozřejmě nebudu přitvrzovat tak, že se budu lidem vysmívat, že se budu chovat jako hovado,“ řekl Petr Fiala se zjevnou narážkou na Andreje Babiše, o kterém několik minut dříve řekl: „S Andrejem Babišem nelze hrát na hřišti, které si sám vybral. A já to ani nechci. Samozřejmě, že Andrej Babiš může dát do jakékoliv kampaně desetkrát víc peněz, než nás vůbec napadne. Já nemám k dispozici svěřenecký fond s x médii, který má k dispozici Babiš. Já ani nejezdím s novináři na dovolené a neplatím jim to. My nabízíme program. Na místo prázdných řečí skutečné činy. A já jsem přesvědčen, že voliči za chvíli tohohle budou mít dost a budou se věnovat nám,“ uvedl šéf ODS.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]