Ostrý útok na Michala Horáčka: Je to lhář a duševně nemajetný demagog

Michal Horáček (reprofoto ČT)

Michal Horáček | FOTO: reprofoto ČT

Očekávané oznámení  prezidentské kandidatury Michala Horáčka vyvolává různorodé reakce. Od těch pozitivních, až po hysterické, které nabídly například Vlastenecké noviny. Jejich šéfredaktor Radek Velička označil populárního textaře za kriminální živel a podprůměrného autora odrhovaček. Horáček si tyto sprosté útoky prý zasloužil za své stanovisko k příjmu migrantů, které by po důležitém soudu přijal.

Velička, autor například knihy Havloidi – Těžký  život v zemi ovládané sektou, je evidentně proti Horáčkovi osobně zaujat. Podle jeho textu, se jedná o velkou nenávist. „Lhář, demagog a podnikatel s lidským utrpením (sázky) Michal Horáček, jako i valchař, tedy kriminální živel, ale i podprůměrný textař odrhovaček jasně prokázal, že je duševně nemajetný, když nezná deštník,“ napsal na web, kterému šéfuje, Velička. „Takže pokud by se na hranicích zamezilo migraci třeba i střelbou, zbytek stáda migrantů by si to rozmyslel. To funguje i u hovězího dobytka, pane Horáčku. Jen jednou v životě se dotýká ohradníku,“ přirovnává autor migranty k dobytku.

Horáček ovšem zanechává chladnou hlavu a na svém facebookovém profilu na text pouze upozornil. „Po panu gynekologovi doc. Šukovi, který mě označil za „úplného hlupáka“ a spisovateli historických detektivek panu Vondruškovi, jenž zaprorokoval, že na Hradě zřídím hernu, se do intelektuální fronty tohoto ražení zařadil i pan Velička, šéfredaktor Vlasteneckých novin,“ píše možný prezidentský kandidát na sociální síti.

Jak je ovšem vidět z komentářů, může zřejmě Horáček počítat s podporou proti takovýmto sprostým útokům. „Proti rozumným argumentům nic nemám,ale když to čtu, cítim z toho čirou nenávist a strach. Tak trochu zaměřené na voliče MZ,“ píše jeden z uživatelů Facebooku. Další se přidává: „Já teda osobně pana Horáčka neznám, ale tohle je docela silná káva.“ Autor textu si o sobě na sociální síti také přečte své. „Podle stylu bych řekl, že pan Velička je šefredaktorem Rudého práva. Ale Vlastenecké listy budou na stejné úrovni. Chybí mi v tom to koumoušské poetično ve stylu: VH se vetřel do české literatury zadními vrátky. Tady by pan redaktor mohl také napsat, že Horáček se vloudil na českou hudební scénu zadními vrátky, přičemž k tomu použil texty vlastní produkce, o nichž je všeobecně známo, že jsou mimořádně ubohé kvality,“ shrnuje útok na Michala Horáčka komentátor na sociální síti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]