Ostuda. Čau Slováci, potrebujeme tu tie vaše eurá, láká Babiš sousedy do Česka

Andrej Babiš (Czech Tourism)

Andrej Babiš | FOTO: Czech Tourism

Hranice se otevírají i turistům a český premiér Andrej Babiš pozval ty slovenské. Pro agenturu CzechTourism Slovensko natočil video, v němž láká Slováky na dovolenou do České republiky. Slovákům jménem Čechů rovnou zdůvodňuje, že potřebuje jejich eura, a podle reakcí v komentářích při tom nemluví úplně slovensky.

Premiér asi nabyl dojmu, že se svou sérií videí „Čau lidi“ může expandovat i za hranice. Uvidíme, jak mu to bude u našich sousedů vycházet. Zatím je jim spíše pro smích.

Ostudné video totiž komentují na Twitteru také Slováci. Podle nich Babiš ovládá slovenštinu podobně jako češtinu. Další komentující se shodují, že výstup premiéra působí jako z laciné reklamy cestovní kanceláře.

„Do České republiky jezdí hned po Němcích nejvíc slovenských turistů – 750 tisíc. Kdybychom se dostali na milion, tak to bude pecka,“ dožaduje se Babiš solidarity od potenciálních slovenských turistů. Láká je na návštěvu Prahy, Českého Krumlova, Telče, Karlštejna, ale i na levnou korunu. To je v cestovním ruchu pádný argument, ovšem z úst populistického rozhazovače Babišova formátu, který se na prudkém propadu koruny nejvíc podepsal, vyznívá krajně nepatřičně.

Twitter

Babiš kromě toho zmiňuje i poloprázdné ulice a unikátní situaci, kdy si lze atraktivní místa užít lépe než jindy. „Takže sedněte do auta a přijeďte k nám a zkuste u nás utrácet peníze, protože potřebujeme ty vaše eura,“ říká český premiér a bezelstně přiznanou podstatu pozvánky se pokouší zlehčit úsměvem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]