Ostuda českých novin. O demonstraci na titulní straně informuje jen jediný deník

()

České deníky opět ukázaly, že informování veřejnosti o protestech proti Andreji Babišovi není jejich agenda. Pouze Hospodářské noviny zařadily zprávu o zaplněném Václavském náměstí na titulní stranu. Premiérovy noviny Mf DNES a Lidové noviny se k věci postavily tak, jak se dalo očekávat – je to pro ně banalita.

Dobrou zprávou je, že TV NOVA tentokrát událost nepřehlížela. TV Prima se pokusila demonstraci zpochybnit „hlasem lidu“ z Facebooku, kde upřednostnila shazující reakce. Situace v českých novinách je však naprosto neuvěřitelná.

Podívejte se, jak vypadá dnešní vydání MF DNES:

Toto jsou Lidové noviny:

Deník Právo zařadil zatím největší demonstraci proti Babišovi na stranu 2. V Deníku N o ní nenajdeme ani slovo, deník Blesk zařadil malou zprávičku na stranu 5.

Je otázkou, zda hraje větší roli nekompetence těch, kdo české deníky vytvářejí, nebo snaha zakrývat, jak se věci mají, ale je neuvěřitelné, že se taková věc může stát ve chvíli, kdy demonstranti téměř zaplní Václavské náměstí, vyzvou premiéra země k tomu, aby s nimi debatoval a svolávají další protest, kde budou požadovat jeho demisi.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner