Ostuda je celosvětová. O Prymulově selhání už referuje CNN i další média

Ministr zdravotnictví Roman Prymula  (Screenshot ČT)

Ministr zdravotnictví Roman Prymula | FOTO: Screenshot ČT

O selhání ministra zdravotnictví „jedné z koronavirem nejhůře postižených zemí na světě“ už referovala americká stanice CNN i agentura Reuters. Následně o ní informovala média po celém světě.

Zpráva o českém ministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi, přistiženém, jak opouští jednu z pražských restaurací poté, kdy oznámil přísná omezení a žádal obyvatele, aby zůstali doma, už obletěla svět. CNN i další  uvádějí skandální okolnosti, za kterých se Roman Prymula spolu s Jaroslavem Faltýnkem a dalšími lidmi o středeční noci sešel v jedné z pražských restaurací.

Česká republika „právě zakouší jedno z nejhorších šíření koronaviru na světě co se týká nových případů nákazy v poměru na počet obyvatel,“ připomíná CNN s tím, že běžný provoz restaurací je od středy 14. 10. zapovězený a i výdej okénkem je možný pouze do 20. hodiny.

O selhání a pravděpodobném odvolání českého ministra zdravotnictví v době masivního šíření koronaviru referuje agentura Reuters, britský Guardian, rakouské deníky Kurier a Der Standard, nebo německý deník Welt, polský server wnp.pl, kanadský The Star a další tituly.

Zpráva o Prymulově ignoraci vlastních pravidel je o to větší rána pro případné zbytky dobré pověsti České republiky ve světě, že je právě závislá na lékařské pomoci ostatních zemí. Ze Spojených států Česko očekává tým lékařů, v Německu má přislíbená lůžka v nemocnicích a od Evropské unie má dostat 30 plicních ventilátorů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]