Ostuda na státní svátek: Zeman zase bude vyznamenávat kamarády

ČTK

Áčkoví umělci a příznivci Zemana: Michal David, Ivan Vyskočil a Jiří Krampol. | FOTO: ČTK

Už pouze měsíc nás dělí ode dne, kdy se budeme opět stydět za našeho prezidenta. Státní vyznamenání pro kamarády, příznivce a kontroverzní osoby budou 28. října připravena, aby je Miloš Zeman mohl rozdávat. Kdo se ovšem letos dostatečně zapsal do prezidentovy mysli a třeba i důstojně posloužil česko-rusko-čínským vztahům?

Seznam exotů, kteří dostatečně vykřikují nesmysly a zároveň adorují naši hlavu státu, se krátí. Každý rok z něj totiž Zeman na konci října uzme několik nejaktivnějších a připne jim na hruď metál. O někom má prezident jasno dlouhodobě, jiní si dokáží říct o medaili v posledních dnech před státním svátkem. To se vloni podařilo například Ivanu Vyskočilovi a Jiřímu Krampolovi.

Oba herci se totiž dostatečně snažili ve vyjádřeních pro Parlamentní listy, které patří k povinné četbě Jiřího Ovčáčka. Nižší státní úředník tak zřejmě informoval svého pána, že má na své straně i dva „áčkové“ umělce. Ti se posléze po boku Michala Davida a s patřičnou hrdostí nechali fotografovat jako novodobí „národní umělci“.

repro FB

Letos ovšem bude složitější najít další „celebrity“, které stále s láskou vzpomínají na minulý režim a těší se na jeho brzký restart. Nebo alespoň někoho takového, kdo za poslední dobu nijak Zemana nekritizoval. Vzhledem k tomu, že umělci vesměs dokázali, že jim záleží na osudu naší země a v jejím čele nechtějí estébáka ani žádného zatrpklého přisprostlého muže, musí se lovit jinde.

Velkou roli ve výběru také sehraje zdravotní stav hlavy státu. Pokud totiž Zeman uzná, že přišel čas na finální plivanec do tváře slušné části společnosti, bude v říjnu „veselo“. Metál by totiž mohli dostat všichni ti, kterým by spíš pomohla návštěva u psychologa.

Ve sportu populární označení „skupina smrti“ by letos mohla nabídnout hned několik exemplářů, které stojí za to. Pokud se tedy za měsíc protrhnou stavidla Zemanovy dekadence, můžeme se těšit na mnohé.

Třeba na Jaromíra Soukupa. Konferenciéra, vtipálka, prodejce léků na prostatu i ojetých aut. Za ty čtvrtky v Týdnu s prezidentem by si ocenění rozhodně zasloužil. Navíc není jasné, zda bude TV Barrandov ještě napřesrok vysílat, tak by se vyznamenání Soukupa nemělo déle odkládat.

Poslední dny si zase o slávu říká Luboš Xaver Veselý. Tento „statečný“ novinář, který rád podlézá mocným, vynadal redaktorce veřejnoprávní televize. Tím se stal idolem všech reků u klávesnice, kterým neoficiálně velí hradní mluvčí. Ikona looserů by si tak také mohla přijít na Hrad pro jeden z metálů.

Jisté to už má Jaromír Jágr, který si za poslušnou reprezentaci naší země v Číně vyslouží upgrade vyznamenání, které již má.

Zbytek nemilých překvapení nás ještě čeká v průběhu dalších týdnů. Rozhodně se však bude na co těšit. Miloš Zeman už totiž téměř není schopen myslet racionálně, takže pokud by 28. října zazněla jména třeba pracovníků ruské ambasády, nemohli bychom se divit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner