Hradní hlásná trouba se opět předvedla. Jiří Ovčáček na svém facebookovém profilu přirovnal Evropskou unii k nacistickému Německu. To vše kvůli upozornění na škodlivou rakovinotvornou přísadu tuzemáku, kvůli které by mohlo dojít k zákazu prodeje oblíbeného alkoholu v České republice. Nehorázného vzkazu si všimla i agentura Reuters, která na něj upozornila celý svět.

Tiskový mluvčí Miloše Zemana se zřejmě rozhodl, že v nechutnosti překoná svůj vzor. Proto na sociální síť napsal: „Říše se rozhodla, že se v protektorátě nebude pít tuzemák. A basta!“ Tím zareagoval na kritiku EU, která směřuje na používání nebezpečného aromatu v „národním“ pití Čechů.

Reuters ve svém článku rozebírají nejen Ovčáčkova slova, ale také nepochopitelný problém, který Češi mají s pojmenováváním produktů. Kromě tuzemáku, který již nesmí být kvůli způsobu výroby označován jako rum se totiž v minulosti objevila i vlna nevole proti zákazu pomazánkového másla. Konkrétně kvůli jeho označení. Stejně jako český rum není rum totiž pomazánkové máslo není máslo.

Ovčáček si však podle serveru Aktuálně.cz za svým názorem stojí. „Direktivní způsoby jednání si toto přirovnání zaslouží. Evropská komise právě takovým necitlivým chováním poškozuje celou evropskou myšlenku,“ řekl hradní mluvčí zpravodajskému webu. „Co bude příště? Zakážou nám dýchat, protože vzduch bezesporu obsahuje škodlivé látky? Je zcela jednoznačné, že poškozována a ponižována je ČR,“ dodal.

Jak se zdá, stejně jako Zeman na sebe chce za každou cenu upozorňovat i jeho pravá ruka. Už po několikáté totiž svými názory předčí i nehorázná prohlášení hlavy státu, která se velmi často zaměřuje na útoky na všechny a na vše, co není podle jeho vůle.

Je zřejmě jen otázka času, kdy žák předčí svého učitele. Kdyby se to stalo až po lednových prezidentských volbách, které by Zeman nemusel vyhrát, bylo by to dobře pro celou Českou republiku a její pověst v zahraničí.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora