Brousek vzkazuje komunistům: Zdevastovali jste národ

Eric Drooker

Chování komunistické poslankyně Marty Semelové naštvalo herce Otakara Brouska. Ten je znechucený z toho, že Semelová zlehčuje či zpochybňuje mučení Milady Horákové před její popravou a obhajuje přítomnost ruských vojsk na území Československa po roce 1968.  Brousek se proto rozhodl, že přes Svobodné fórum pošle důrazný vzkaz jak paní Semelové, tak i celé komunistické straně. Brousek připomíná, jaká zvěrstva dokázali komunisté napáchat za dlouhé roky, kdy vládli naší zemi. Podle populárního herce má navíc vláda KSČ dopad i na dnešní mladou generaci a negativně ovlivňuje vztahy mezi lidmi.

Zde je vzkaz Otakara Brouska:

Soudruzi a soudružky, 

je mi líto, že tolik let po sametu (kdy se nikomu z vás nic nestalo, k žádné odvetě nedošlo) jsou neustále mezi vámi lidé nevzdělaní, či vzdělaní hlupci, kteří mohou tvrdit, že třídní nenávist, která po druhé světové válce zavládla v naší republice, tu vlastně nebyla, že lidé, kteří nasazovali v boji s totalitou život, či ho dokonce ztratili nebo obětovali, byli kriminálníky a zasloužili si smrt oběšením, nebo doživotní vězení.

Tito komunisté šíří bludy a vychovávají v nich i své potomky. Jde o bludy, které vznikly v dobách stalinistických a přispěly k likvidaci demokracie, zničení hospodářství, školství, morálky a hlavně rodin a rodinných hospodářství i živností. Tyto bludy pomohly vymazat z paměti národa jména, která byla zárukou morálky, duchovní síly a demokracie.

Musím s politováním konstatovat, že se vám to, tedy zejména vašim předchůdcům v KSČ, povedlo. A je nešťastné, že jsou mezi vašimi soudruhy lidé, kteří v této třídní nenávisti pokračují.

Zdevastovali jste tento národ a tuto zem a bude trvat předlouho, než se narovnají vztahy, morálka, etika a myšlení většiny lidí naší maličké země.

Máte ve stanovách:
4. Programovým cílem KSČM je socialismus, demokratická společnost svobodných, rovnoprávných občanů, společnost politicky a hospodářsky pluralitní, postavená na maximální občanské samosprávě, prosperující a sociálně spravedlivá, pečující o zachování a zlepšování životního prostředí, zabezpečující lidem důstojnou životní úroveň a prosazující bezpečnost a mír. Program KSČM vychází z marxistické teorie otevřeného dialogu s mezinárodním komunistickým a levicovým hnutím, jež je přístupné novým myšlenkám a poznatkům. KSČM usiluje o to, aby byla stranou masovou, která pracuje na základě kolektivnosti jednání a rozhodování, samosprávných principů a široké vnitrostranické demokracie.

Zkuste alespoň lehce naplnit tento program. I když s marxistickou teorií nesouhlasím, byl bych neskonale šťasten, kdybyste naplňovali své programové cíle – rovnoprávných občanů, společnost politicky a hospodářsky pluralitní, postavená na maximální občanské samosprávě, prosperující a sociálně spravedlivá, zabezpečující lidem důstojnou životní úroveň a prosazující bezpečnost a mír. A to ve vší slušnosti a poučeni z chyb, kterých jste se dopustili (přes mrtvoly, zničené životy a pokroucený národ).

Kdo seje vítr, sklízí bouři. A v tom teď žijeme. Krade se dále, lež je standard, děti nenávidí rodiče, pracovat se nevyplácí, a tím, že jste zabili Boha, je dovoleno vše. Rozorali jste nejenom meze, ale ducha a myšlení celého národa. Máte na svědomí i dnešní realitu. Uvědomte si to. A chovejte se podle toho. Přestaňte lhát a hájit své vlastní pofiderní zájmy.

Soudružka Semelová nepatří před soud, ale mimo veřejný život. Neměla by mít vůbec žádnou šanci na veřejné vystupování, alespoň v rámci vaší partaje. Ať si hlásá, co chce, leč sama za sebe. Zůstala pod vlivem velkého generalissima a jeho nohsledů, zamrzla v padesátých letech a v tehdejší rétorice a myšlení.

Bylo by chlapské a čestné, kdybyste veřejně odsoudili výroky soudružky Semelové a též se distancovali od zvěrstev, která KSČ provozovala od roku 1945 v naší zemi. Včetně odsouzení okupace (internacionální pomoci) v roce 1968.

Pak bych možná přistoupil i na ten fakt, že jste jedna z parlamentních stran.

Učit se, učit se, učit se…..říkával, však víte, a nikoliv zatloukat, zatloukat – to tvrdil Dr. Plzák a v úplně jiné souvislosti.

Přeji vám morální odvahu do budoucna

Otakar Brousek

Eric Drooker

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner