Otázky Alex Mynářové: Bude to doopravdy ještě horší?

ČTK

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Již brzy se dočkáme prvního vysílání pořadu Týden s prezidentem, který pro nás (ó, děkujeme, děkujeme) připravuje TV Barrandov. Přísně utajené zdroje, tajnější než prověrka na stupeň přísně tajné, kterou pan kancléř Mynář nemůže mít a nemá, tvrdí, že v levém dolním rohu hradního nádvoří byl nalezen papír – koncept soukromých poznámek a otázek, které jeho choť Alex chystá pro pana prezidenta. Jiné, ještě utajenější zdroje ovšem prohlašují, že se našel pod shrnutým kobercem. Přinášíme doslovný přepis. A z něj je už teď jasné, že se dočkáme dotazů nekompromisních, cílených přímo na komoru, prostě takových, jaké divák od nezávislé moderátorky, jakou paní Mynářová nepochybně je, právem očekává.

Tady jsou:

Malým písmem na okraji papíru: Vráťo, kup chleba. Nebo ne, radši nějakou další levnou vilu. Drobný máš v peněžence.

1) Vážený a všemi milovaný pane prezidente, všichni dobře vědí, že Českou televizi, budiž prokleto její jméno, ovládá zlotřilá TOP 09, což jste občanům svým prezidentským slovem nedávno potvrdil i vy sám. Myslíte si, že bondovku Srdečné pozdravy z Ruska, kde Rusové vystupují v rolích padouchů, zařadil Kalousek do vysílání úmyslně, aby poškodil obraz našeho největšího přítele Vladimira Putina?

ČTK

2) Podepsal jste protikuřácký zákon. Velmi se mi ale líbí, jak vy sám kašlete na předpisy, třeba jako když jste v anglickém Bristolu dýmal v nekuřáckém hotelu. Vždyť co je pro vás nějaká pokutička ve výši 60 000 korun. Nebo když Hrad předem zaplatil 15 000 Kč za to, abyste si mohl zapálit v luxusním brněnském nekuřáckém podniku Pavillon. Však se vám na to občané jistě rádi složí. Jak já vás obdivuju, vy filuto! Budete si takto počínat i nadále?

3) Ohledně té vily, kterou jsme s Vráťou koupili za těch příjemných pět a půl milionů od Janouškova advokáta, takže kavárníci a havlisti kolem toho rozpoutali trochu křiku, bude ticho už napořád, že ano, pane prezidente?

4) Moc se mi líbí, jak říkáte, že máte rád fakta. Líbí se to i vašim voličům, a to i přesto, že jste už mnohokrát byl ze lži usvědčen přímo, a několikrát dokonce pravomocně a jednou zatím nepravomocně odsouzen k omluvě za pomlouvačnou lež. Těší vás, že vás všichni tolik milujeme, že nám to ani trošku nevadí?

5) O tom, že Kalousek patří za mříže, nikdo nepochybuje. Zvlášť když jste k jeho zavření teď národ veřejně vyzval. Vy jste sice byl premiérem dřív než ten vyvrhel národa (zloděj, korupčník… doplnit něco z projevů pana Babiše) ministrem financí, takže zákon o korunových dluhopisech, za který by ten velezloděj (tunelář, symbol korupce atd.) měl sedět, jste dávno mohl změnit, ale to nevadí. Na kolik let byste se za to tedy zav- (Škrtnuto.) Na jak dlouho byste toho Kalouska zavřel? (Doživotí, prosím, doživotí. Drobné tleskání ručkama a prosebný pohled.)

Na shledanou, milí diváci, to je pro dnešek všechno. Příště se na vás zase budeme těšit u pořadu Týden s lihoš… (škrtnuto) s Milošem… (škrtnuto) s prezidentem.

Poznámka na závěr:

Je snad úplně jasné, že jde jen o nadsázku a o recesi. Přesto mám značné obavy, že skutečnost nakonec může být ještě děsivější.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner