Otec Banášové byl podle Babiše neoprávněně veden jako agent StB. Zde je jeho svazek

Eric Drooker

Premiér v demisi Andrej Babiš stále popírá, že by agentem Státní bezpečnosti, ač už je podle soudu jasno. Babiš se kromě jiného hájil tím, že na tom byl stejně otec moderátorky Adely Banášové. Zveřejňujeme proto svazek Jozefa Banáše. Na celou věc upozornil František Cerha (ODS).

„Já se spojím s mým právníkem, určitě to budu žalovat nadále. Samozřejmě mně to vadí, nikdy jsem nespolupracoval, nic jsem nepodepsal a je to smyšlená záležitost. Takových lidí, jako jsem já, je tam vícero, například otec Adély Banášové a další stovky lidí. To rozhodnutí soudu je takové, že ani nevíme, koho máme žalovat. Určitě v tom budeme pokračovat,“ řekl ve čtvrtek České televizi Babiš.

Podle podkladů slovenského Ústavu pamäti národa byl spisovatel Banáš agentem StB v letech 1974–1989 pod krycím jménem „Lotos“. Banáš tvrdí, že žádnou spolupráci nepodepsal a jeho podpis ve svazcích StB je zfalšovaný.

Banáš je zároveň oblíbencem různých konspiračních webů včetně Parlamentních listů, zastáncem Ruska či prezidenta Miloše Zemana.

Jozef Banáš alias Lotos - spis ŠTB - optimized

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]