Otec musí platit alimenty čtyři a půl milionu ročně. Dcera je totiž zvyklá na luxus

Ilustrační foto (pixabay.com / Lenny Gran)

Ilustrační foto | FOTO: pixabay.com / Lenny Gran

Rozvody bývají nepříjemné nejen kvůli odloučení dvou lidí, kteří spolu žili a třeba i vychovávali děti. Mnohdy se také jedná o velkou bitvu o peníze. Navíc pokud jich má muž hodně, stává se, že o velkou část z nich přijde. Deník The Daily Mirror upozorňuje na případ, který se jen tak nevidí.

Multimilionář musí být očividně při rozvodu připraven na leccos. Své o tom ví i jeden velmi bohatý muž, jehož jméno je před médii pečlivě střeženo. Není divu, jeho starosti by se totiž ihned staly námětem pro mnohé britské bulvární listy a weby. 

Důvod? Otec má podle soudního rozhodnutí platit své „bývalce“ ročně 150 tisíc liber (přes 4,5 milionu korun). Alimenty jsou stanoveny na tak vysokou částku hlavně z jednoho prozaického důvodu. Čtyřletá milionářova dcera je zvyklá žít v luxusu a její matka nehodlá z nastoupeného trendu slevovat.

Nejvíce peněz patrně spolkne garderoba malé holčičky. Podle soudu je dívenka zvyklá nosit například kabelku Louis Vuitton, kterou viděla u své matky, a její první lyžařský oblek stál tisíc liber (30 500 korun).

Kromě oblečení musí podle rozhodnutí soudu otec zaplatit také veškeré školní poplatky a postarat se o nákup všeho, co bude jeho dcera k budoucímu studiu potřebovat.

Navíc musí milionář vyplatit své expartnerce 1,6 milionu liber (téměř 50 milionů korun) na bytový fond a každé čtyři roky je povinen jí poskytnout auto v hodnotě až 110 000 liber (přes 3,3 milionu korun).

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články