Otec národa Babiš vám poradí, kdy máte mít miminko

Premiér Andrej Babiš (FB AB)

Premiér Andrej Babiš | FOTO: FB AB

Premiér Andrej Babiš rád poradí a kde může, tam pomůže. Ukázalo se to i v jeho posledním Čau lidi (které ztratilo značnou část popularity, protože Marka Prchala už přestalo bavit psaní na Facebook, a tak vznikají videa). Tentokrát jakožto moudrý otec národa poradil, kdy by ženy měly rodit. Což je od provozovatele reprodukčních klinik vážně skvělá rada. Díky, Andreji!

„V dnešní době mají ženy své první dítě v průměru okolo třicátého roku. Současná medicína je na tak vysoké úrovni, že porodnické výsledky jsou i u žen ve velmi pokročilém věku na stejné úrovni jako u žen mladých. Rozdíl je ovšem v tom, že dítě starší matku značně duševně a fyzicky vyčerpává, a proto většinou skončí pouze u jednoho dítěte. A to je z hlediska naší země nevýhodné. Proto je třeba podporovat všemi možnými nástroji, aby ženy rodily své první dítě mnohem dříve, než dosáhnou třicátého roku svého života (optimální je věk okolo čtyřiadvacátého roku života ženy),“ dozvěděli jsme se v Čau lidi.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Dá se ale předpokládat, jak by to podle Babiše bylo naopak výhodné. Tak předně – je důležité mít od čtyřiadvaceti let hned několik dětí. Tím ale nekončíme! Jelikož nám moudrá vláda, v níž sedí člověk, který vydělává obrovské peníze na umělém oplodnění, zvyšuje věkovou hranici pro proplácení tzv. IVF (umělého oplodnění), není čeho se bát a v případě problémů je třeba na některou z těchto klinik zajít. I tam vám Andrej velmi rád pomůže.

Vláda Andreje Babiše doposud neudělala vůbec nic pro to, aby bylo pro ženy jednodušší vrátit se do práce nebo aby byla rodinná politika podpořena jakkoli jinak. To, čeho jsme se dočkali, jsou hraběcí rady pětašedesátiletého miliardáře, který ví, co koho vyčerpává a jak by si měli lidé zařídit život, aby to bylo co nejvýhodnější pro stát. Smůla je ovšem v tom, že svobodní lidé nežijí své životy tak, aby se to hodilo státu, ale tak, aby se dobře žilo jim, a stát je tu od toho, aby jim jejich životy příliš nekomplikoval.

A už vůbec tu nejsme od toho, abychom poslouchali rady člověka, který na dané oblasti zásadním způsobem bohatne, přičemž jeho ministr určuje tržní podmínky. Marek Prchal je v té bezbřehosti populismu sice vážně nezastavitelný, ale někde by to nějaké ty hranice přece jen najít chtělo. Tak snad příště.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]