Otevřený dopis Jany Filipové: Jsem naštvaná na vládu. Ohrozila naše zdraví

Tom Rimpel

Na Janu Filipovou se po její dílčí výhře nad premiérem v komunistickém stylu vrhli příznivci Andreje Babiše | FOTO: Tom Rimpel

Jana Filipová, která se proslavila zejména soudním sporem s premiérem Andrejem Babišem kvůli tvrzení o „zaplacených demonstrantech“, napsala otevřený dopis těm, kdo předsedu vlády nyní chválí za zvládnutí koronavirové krize. Filipová, která pracuje ve zdravotnictví, označila za skandální, že lidé mají stále k dispozici jen doma vyrobené roušky, které je nechrání před nákazou. Její vzkaz publikujeme v plném znění.

Vážení spoluobčané a především všichni ti z vás, kteří momentálně na sociálních sítích tleskáte Babišovi za to, jak podle vás v současné koronakrizi skvěle vede tento stát.

Dovolte mi, abych vám touto cestou napsala vysvětlení toho, proč já mu za jeho řešení krize s koronavirem rozhodně netleskám. Musím se k tomu vyjádřit takto veřejně, protože skutečně nemám čas odpovídat každému z vás jednotlivě na vaše výtky, že jsem proti Babišovi zaujatá a že dokážu i v současné vážné situaci stále jenom kritizovat člověka, který se podle vás tak strašně moc snaží této zemi pomoct.

Pavel Hofman

Nemůžu mu tleskat, ani kdybych chtěla, protože to, co předvádí od doby, kdy koronavirus začal být pro Česko téma číslo 1, to je prostě tragédie a já jsem na Babiše a potažmo na celou naši vládu neskutečně naštvaná!
Chci, aby vláda vyvodila osobní zodpovědnost z toho, že absolutně podcenila přípravu na zcela zjevně se blížící nebezpečí epidemie a nedokázala zajistit ochranu obyvatelstva a řešit včas!

Jsem neskutečně naštvaná na všechny vládní poslance a jejich sympatizanty, kteří 28. 1. 2020 smetli svým hlasováním v parlamentu ze stolu možnost začít už tehdy hovořit o připravenosti státu na hrozící nebezpečí koronaviru.

Jsem neskutečně naštvaná na vládu ČR, která snůškou lží a dezinformací způsobila to, že v této zemi není dostatek ochranných pomůcek typu respirátory a roušky, a to ani pro lidi v první linii, tzn. ve zdravotnictví! Pracuji tam, takže vím, o čem mluvím.

Jsem neskutečně naštvaná na to, že si Babiš akorát hraje na hrdinu a každou další tiskovkou si vytváří PR spasitele národa, který maká 24 hodin denně, aby národ ochránil před tím zlým koronavirem!

Jsem neskutečně naštvaná na vládu, která klidně vydá nařízení o povinnosti nosit na veřejnosti roušky, a přitom není schopná zajistit roušky a respirátory, které by obyvatelstvo SKUTEČNĚ chránily!

Jsem neskutečně naštvaná na vládu, která spoléhá na zlaté české ručičky a vrozenou českou schopnost improvizace a klidně nechá národ běhat po světě v podomácku ušitých rouškách, které ovšem mají prachmizernou účinnost!

NEBUDU S VLÁDOU HRÁT TUHLE FALEŠNOU HRU NA ŘEŠENÍ PROBLÉMU!

Nebudu si doma šít roušku a tvářit se přitom, jakože věřím tomu, že mne ochrání před koronavirem! Neochrání!!!

Jediné, co skutečně chrání před virovou nákazou, je respirátor filtrační třídy FFP3 s vydechovacím ventilkem. Částečně funguje ještě respirátor FFP2, ale toť vše. To jsou pomůcky, které chrání jejich nositele proti virové nákaze zvenčí.

Rouška – ovšem mám na mysli originální roušku, ne všechny ty sice krásné, ale ve skutečnosti houby platné domácí modely – nechrání jejího nositele před nákazou!

Rouška může pouze částečně zajistit to, aby již nakažený člověk snížil svoji schopnost nakazit své okolí. Ovšem i tato její částečná funkčnost je zajištěna pouze za přísně dodržovaných pravidel:
– rouška musí být těsně nasazena na obličej tak, aby vydechovaný vzduch nepronikal nikudy okolo
– musí se nasazovat čistě umytýma rukama
– nosit maximálně 2 hodiny!
– během této doby se roušky nijak nedotýkat rukama
– pokud rouška dýcháním zvlhne dříve, než za dvě hodiny, je třeba ji vyměnit, protože ztrácí účinnost
– použitou roušku sundat držením za gumičky, opět se nedotýkat kontaminované látky
– použitou roušku zlikvidovat jako infekční materiál

POKUD SE ROUŠKY POUŽÍVAJÍ ŠPATNĚ, TAK RIZIKO NÁKAZY JEŠTĚ ZVYŠUJÍ!

Takže „vážená“ vládo, laskavě přestaňte z lidí už konečně dělat blbce a vydávat jedno nesmyslné nařízení za druhým. Rozdejte už konečně mezi lidi dostatek roušek a respirátorů, které jsou skutečně účinné, a PAK TEPRVE vyžadujte svým nařízením jejich používání!

Udělat totiž tyto dvě věci přesně obráceně, to je jen další důkaz vaší naprosté nekompetentnosti!

Vážení Babišovi příznivci, doufám, že se mi podařilo vám dostatečně vysvětlit, že moje kritika Babiše v souvislosti s řešením koronavirové krize, nemá absolutně nic společného s mými sympatiemi či antipatiemi vůči jeho osobě, ale že mé statusy kritizující vládní rozhodnutí z poslední doby, jsou vedeny pouhou snahou upozornit na fakt, že Babiš svým stylem řízením státu momentálně skutečně ohrožuje zdraví a životy nás všech!

A na to se nečinně dívat prostě nebudu!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner