Otevřený dopis Metnarovi: Zvedáme hlavy od šicích strojů. Svobodu si vzít nenecháme

Šití roušek - Ilustrační foto (youtube.com)

Šití roušek - Ilustrační foto | FOTO: youtube.com

Deník FORUM 24 zveřejňuje otevřený dopis ministru obrany Lubomíru Metnarovi k návrhu o projednání dokumentu o posílení pravomoci vlády a premiéra v době „neodkladných situací“. Skupina žen, které ve svém volném čase šijí roušky a snaží se, aby současná krize dopadla co nejlépe, nechce nadále mlčet ke skandálnímu chování vlády a ke snaze získat více pravomocí pro vládu a premiéra.

Vážený pane ministře Metnare,

zvedáme hlavy od šicích strojů! V situaci nouzového stavu se obrovské množství lidí snaží přispět k ochraně své rodiny, blízkých, sousedů i slabých a opuštěných lidí. Šijeme roušky, pořádáme sbírky, dobrovolničíme, učíme děti, pomáháme seniorům. Chováme se ohleduplně a zodpovědně.

Dodržujeme nařízení vlády a omezujeme své svobody v dobré víře, že tím chráníme sebe, své rodiny, sousedy a celou společnost před šířením nákazy. Dočasně.

Neděláme to však proto, abychom vyklízely veřejný prostor nebo posilovaly moc vlády a oslabovaly demokracii a občanské svobody. Není to až tak dávno, kdy obojí v naší zemi chybělo. My si tu dobu pamatujeme. Nošení roušek nám nebrání v bedlivém sledování i těch nejkratších tweetů.

Nenecháme si pod rouškou boje proti viru odebírat demokratické svobody a občanská práva donekonečna. Mějte na paměti, že mnozí v minulosti své zdraví obětovali, aby svobodu a demokracii bránili.

Jako ministr zodpovědný za resort obrany byste měl dbát na to, aby armáda byla schopná v této době pomoci při ochraně zdraví a životů. Vaším úkolem není v době epidemie a nouzového stavu připravovat změny ústavních a parlamentních pořádků.

Na vědomí:
Vážený pan Andrej Babiš, předseda vlády, [email protected]
Vážený pan Jan Hamáček, ministr vnitra a vedoucí krizového štábu, [email protected]

Tento otevřený dopis ZVEDÁME HLAVY OD STROJŮ podepisují

Michaela Antalíková
Jitka Barlová
Alena Bláhová
Ludmila Bohmová
Zuzana Bruknerová
Kateřina Bursíková Jacques
Monika Cajthamlová
Marie Čermáková
Milena Černá
Anna Dlasková
Mariana Dočekalová
Zdena Dudková
Lucie Frantová
Hanka Francová
Anna Hradilková
Jana Hradilková
Terezie Hradilková
Dája Kabátová
Petra Kolínská
Rut Kolínská
Ivana Konigsmarková
Klára Laurenčíková
Jana Michálková
Markéta Ostřížková
Miroslava Darinda Procházková
Hana Ripková
Eliška Rothová
Mané D. Shakarian
Helena Swiercz
Monika Šatavová
Jana Šeblová
Lenka Štrosová
Barbora Tranová
Táňa Tomková
Lucie Váchová
Michaela Valentová

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]