Otřesné! Nový dress code ve sněmovně? Maskáče a bunda

(Jiří Koubek)

Do sněmovny dnes dorazil na školení poslanců a asistentů v maskáčích a bundě muž, který byl nejprve identifikován jako poslanec SPD Marian Bojko. Na skandální oblečení údajného Mariana Bojka upozornil například poslanec TOP 09 Dominik Feri. SPD se ovšem později ohradila, že dotyčný muž na fotografii Jiřího Koubka není Bojko. Totožnost jedince doposud známá není. Faktem je, že dotyčný muž přišel na jednání dolní komory Parlamentu České republiky v poněkud jiné kombinaci, než bychom v civilizovaném světě čekali.

Představte si, že by někdo přišel na jednání britského parlamentu v maskáčích. Je těžké si něco podobného zkusit alespoň vsugerovat. Do nedávna by to bylo nemyslitelné i v České republice. Bohužel z české politické scény se vytrácí naprosté základy civilizovaného chování.

Nemá smysl sáhodlouze popisovat, že slušně vychovaný člověk by podobně oblečený na formální setkání nikdy nešel. Zarážející ovšem je, že takto oděný jedinec se vůbec může jednání ve sněmovně účastnit.

Jak přijde muž oblečený do sněmovny příště? V hnědé košili, černých vojenských botách a s červenou páskou na ruce? Vyvedl by ho v tu chvíli ze sněmovny někdo? Nebo by jej nechali promlouvat před televizními kamerami? Strašné je, že si podobné otázky vůbec musíme klást a neznáme na ně odpověď.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]