Otroci společnosti, mlčící většina, chystají na pátek pochod Prahou. Nechtějí už mlčet

Mlčící většina (Facebook.com)

Mlčící většina | FOTO: Facebook.com

Mlčící většina, iniciativa, která se zatím projevuje na sociálních sítích, chystá na pátek 28. 4. pochod Prahou. Má jít o tichý pochod, v jehož čele půjdou otroci společnosti. „Připojte se k tichému pochodu, o kterém bude slyšet. V čele průvodu půjdou otroci společnosti – masky představující bezejmenné občany, svázané předpisy, sankcemi a exekucemi. Bubny budou určovat rytmus jejich života,“ vyhlašují pořadatelé.

Akcí chtějí vyjádřit nesouhlas s vývojem společnosti a politiky a plíživým nástupem nesvobody. Chtějí okamžité změny a zjednodušení právního řádu. Spravedlnost dostupnou pro všechny, nejen pro „mocné a vyvolené“. Iniciativa zatím mnoho oficiálních vyjádření neposkytla, ale podle videí, která zatím uveřejnila vidí nepřítele například v ministru financí Babišovi.

„Upozorňujeme naše představitele, že jsme tady. Jsme zástupci lidí, kteří současné politiky nevolili nebo s jejich postoji a činy nesouhlasí. Chceme je upozornit, že jsou menšinou, která vládne nám – většině. Jsme si vědomi toho, že sedět za počítačem a vyjadřovat postoje přes sociální sítě už nestačí. Že tam nás nikdo nevyslyší. Teď už je potřeba jít a jednat. Demokracii si zasloužíme jen tehdy, když ji aktivně prosazujeme a chráníme,“ stojí v pozvánce.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]