Ovčáček byl zase sprostý na novináře. Za tohle platíme státní peníze?

ČT

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček se nevybíravě pustil do redaktora Deníku N Lukáše Prchala, který se jej ptal na na pozvání krymského spolku na Pražský hrad a na to, zda Miloš Zeman označil okupovaný Krym za ruský. Hradní úředník jej místo toho urážel a na dotaz neodpověděl, přestože právě to je jeho povinností.

Ovčáčkova hysterie logicky roste, jelikož dnes už je jasné, že Zeman je nemocný – mluvčímu se na Pražském hradě velmi líbí, ovšem ví, že lži a mlžení nelze používat donekonečna, protože některé věci se zakrýt nedají. Ta největší drzost ale spočívá v tom, že povinností mluvčího je odpovídat novinářům, tedy opravdovým novinářům, nikoli těm, kdo pouze přikyvují a podlézavě pokládají „dotazy“, na které se dá říkat cokoli neurčitého.

Tento fakt je skandální zejména proto, že Ovčáček pobírá státní peníze, je tedy zaměstnancem všech občanů, nikoli hlásnou troubou prezidenta, který také rád směrem ke svým kritikům chrlí urážku za urážkou.

Jenže ten největší problém spočívá v tom, že se podobnému nehoráznému jednání nepostaví vláda a Poslanecká sněmovna tím, že by Kancelář prezidenta republiky dostala zásadně méně peněz. Vždyť koho potřebuje platit? Úředníka, který nedělá svou práci? Neexistující cesty prezidenta do zahraničí? Kdyby Zeman zase potřeboval letět do Číny, Petr Kellner mu může poskytnout letadlo, takže ani to platit nemusíme.

Možná kdyby si Hrad neplatil rádobynovináře Xavera Veselého nebo netočil videa uváděná manželkou kancléře bez prověrky a zajímal se o své výdaje, bylo by konečně líp. A nakonec nám samozřejmě bude líp bez Ovčáčka, který v další pracovní štaci jistě najde pěkné angažmá v Parlamentních listech nebo na TV Barrandov, pokud Jaromír Soukup nezkrachuje.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner