Hradní mluvčí několikátý den nemůže přenést přes srdce, že na jeho pána vykřikla matka, jejíž dítě muselo být svědkem návštěvy prezidenta v jedné pražské základní škole. A tak se Jiří Ovčáček rozčiluje na sociálních sítích a píše o slušném chování, k němuž má ovšem sám viditelnou averzi. Zemanův muž číslo jedna tak sám sebe přivádí k hysterii a ukazuje, že jediné, co umí, je nadávat jiným.

Je paradox, že o slušném chování chce kázat někdo, kdo je součástí současného osazenstva Pražského hradu. Právě odtud se totiž šíří nejvíc nenávisti a štvavých vzkazů občanům. Mstivost a zášť jsou totiž základními povahovými vlastnostmi prezidenta republiky a od něj se šíří i na jeho nejbližší okolí.

Hrdým nositelem pochodně buranismu a hulvátství se bez diskuze stal Jiří Ovčáček. Muž, který nemá ve státní správě vlastně žádnou pravomoc, což těžce nese a musí si svůj komplex léčit sprostými výlevy na Twitteru, který má ovšem sloužit jako oficiální komunikační kanál Hradu, na jehož stránkách je u Ovčáčka uveden.

A tento neurvalý nižší státní úředník nyní okřikuje lidi, aby se chovali slušně. Sám má ovšem se slušností přinejmenším stejný problém jako jeho šéf. Stejně tak často lže a překrucuje fakta. To ovšem zřejmě nevadí, když pracujete v žoldu ostudné hlavy státu a vašimi dalšími idoly jsou Andrej Babiš, Donald Trump a Václav Klaus mladší.

Jestli tedy v naší zemi žije někdo, kdo skutečně nemá právo na posuzování chování jiných, rozhodně to není Jiří Ovčáček. Ten by totiž sám potřeboval, aby na něm zapracoval někdo, schopný z neotesaného drzého kluka vytvořit gentlemana, který by mohl působit po boku hlavy státu. I když vedle Zemana by každý takový působil nepatřičně.

 

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora