Hradní mluvčí se rozhodl, že jeho jedovatá slina vůči novinářům by si zasloužila, aby byla šířena i v jiném jazyce než tom našem. Proto se rozhodl, že svůj ostře naladěný tweet přeloží do angličtiny a ukáže tak svou světovost. Bohužel zůstalo jen u toho, že použil Google překladač a místo uznání se tak dočkal pouze posměchu.

Poté, co 17. listopadu daly tisíce demonstrantů opět najevo svou nespokojenost s vládnutím Andreje Babiše a vymezily se i proti chování prezidenta Zeman, který je premiérovým věrným souputníkem, nastartoval Jiří Ovčáček svůj Twitter.

„Svobodně a demokraticky zvolené vlády ve všech zemích Visegrádské čtyřky čelí agresivní negativní kampani v režii části mainstreamových médií, neziskovek a ve volbách neúspěšných politických stran. Náhoda?“ rozohnil se prezidentův mluvčí. Stále totiž žije v iluzi, kterou pilně šíří Andrej Babiš, podle níž jsou za všechno zlé odpovědní jeho názoroví oponenti, společně s médii, která nespadají do jeho svěřenského fondu.

Proto se po, jistě zralém, uvážení Ovčáček odhodlal se rozčílit nejen v češtině, ale nabídnout trochu hysterie i těm, kteří vládnou spíše angličtinou. Jedinou chybičkou na kráse se ovšem stalo to, že sám Ovčáček světový jazyk neovládá brilantně, poprosil o pomoc Google překladač.

Jak ovšem upozornil politolog Miloš Gregor a později i Newsroom ČT24, úplně to pravé ruce prezidenta Zemana nevyšlo. Ve výsledku totiž vznikl text, který připomíná e-maily, které chodí z neznámých adres a lámanou češtinou adresátům vysvětlují, že se do nich třeba zamilovala líbezná dívka z druhého konce světa, nebo že se stali jediným dědicem majetku, o němž neměli tušení.

Pro příště by tedy měl Jiří Ovčáček vložit sílu spíše do toho, aby napsal něco smysluplného, a pokud trvá na tom, že bude své výkřiky do tmy tlumočit do dalšího jazyka, patrně by mu více slušela ruština. Pokud by tápal, může se totiž zeptat svého šéfa, který jazyk své oblíbené země zvládá brilantně.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora