Ovčáček chtěl zesměšnit Bartoše, místo toho se lidé smějí jemu

Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta Miloše Zemana (ČTK)

Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta Miloše Zemana | FOTO: ČTK

Hradní mluvčí je jedním z těch, kteří zcela bez ostychu pomáhají v předvolební kampani hnutí ANO. Stejně jako prezident Zeman se Ovčáček vymezuje hlavně proti demokratickým koalicím. Tentokrát však nižší státní úředník narazil. Ukázalo se totiž, že je skutečně lepší nejprve přemýšlet a až pak vykřikovat nesmysly.

Zemanův postoj ke koalicím PirSTAN a SPOLU je veřejně znám. V rámci neskrývané podpory Andreji Babišovi se prezident aktivně zapojuje do dehonestační kampaně, kterou vůči demokratům rozjelo hnutí ANO. Stejně jako premiérovi jsou i hlavě státu největším trnem v oku především Piráti.

Andrej Babiš a Petr Kellner (profimedia.cz / ČTK)

Nepřekvapivě se tak strana Ivana Bartoše stala i terčem trapných útoků Jiřího Ovčáčka. Ten je po návratu svého pána z nemocnice zase velmi aktivní na sociálních sítích, které v jeho podání slouží především jako prostor k urážení politických oponentů hlavy státu a ministerského předsedy.

Naposled se Ovčáček „opřel“ do předsedy Pirátů, kterého chtěl přichytit při tom, jak nekonzistentní názory vyjadřuje. Na twitteru proto zveřejnil titulky rozhovorů s Ivanem Bartošem ze dvou různých serverů. Oba se týkají názoru premiérského kandidáta na otázku migrace a islámu.

V jednom titulku Bartoš hovoří o tom, že mu názor změnila situace v Německu, podruhé se píše o Francii. Právě to je podle Ovčáčka jasným důkazem, že šéf Pirátů velmi rychle mění postoje k důležitým otázkám. „Holinky nebo hodinky, Francie nebo Německo. To je tak, když máte instantní názory,“ napsal mluvčí prezidenta na twitter.

Právě tím ze sebe ale udělal ubožáka, který používá novinové titulky k tomu, aby manipuloval veřejností. Kdyby se totiž uráčil se podívat do článků, které používá jako zbraň proti Bartošovi, zjistil by, že jestli někdo lže občanům, je to právě a pouze on. V textu je totiž jasně zmíněno, že to byly obě země, které změnily Bartošův pohled na islamizaci. Deníky však očividně nechtěly mít stejný titulek, a tak každý sáhl po jiném státu, který použil.

FORUM 24 (archiv)

Na to upozornil třeba i moderátor populárního Faktoru X Čestmír Strakatý: „Pane mluvčí, je to ze stejného rozhovoru. Každý web si jen vybral jinou zemi z jedné jeho odpovědi. Tak nevím. Obecně je dobře číst kromě titulku aspoň perex.“ To je ovšem zřejmě moc složité, a hlavně by se potom nedalo veřejně nadávat lidem, které máte za úkol očernit.

Jiří Ovčáček tak znovu ukázal, že na Hradě jsou všichni velmi nervózní z toho, že by se vítězem voleb nemusel stát Andrej Babiš a jeho politická firma ANO. Prezident a jeho poddaní se tak snaží udělat všechno proto, aby úspěch demokratických koalic odvrátili a dalších několik let mohli „řádit“, aniž by je kdokoliv mohl omezovat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]