Milion chvilek pro demokracii je spolkem, který nedá Jiřímu Ovčáčkovi poslední týdny spát. V desítkách svých příspěvků na sociálních sítích hradní mluvčí uráží organizátory obří demonstrace na Václavském náměstí, na níž se shromáždilo kolem 120 tisíc protestujících. Někoho tedy napadlo, že by mohl Ovčáčka vtipně připsat na petici proti Andreji Babišovi, kterou vytvořili lidé z „Chvilek“. A protože se mluvčí musí se vším „pochlubit“ na sociálních sítích, nestačil se divit.

Akce to byla jednoduchá, stačilo jen zadat emailovou adresu tiskového mluvčího Miloše Zemana do petice proti premiérovi a bylo hotovo. Ovčáček za pár chvil dostal nečekanou poštu. Tu samozřejmě ihned musel okomentovat na Facebooku.

„Tady je někdo hodně nervózní, když už se uchyluje k takovým podvůdkům. ‬‪Aby bylo jasno, petici proti svobodným a demokratickým volbám jsem fakt nepodepsal,“ vysvětloval Ovčáček, aby si snad někdo nemyslel, že zradil své politické idoly.

Vzhledem k tomu, že zřejmě umisťoval screenshot ve vzteku, nechal všechny, kteří jeho status viděli, aby jeho podpis na petici potvrdili.

‪Tady je někdo hodně nervózní, když už se uchyluje k takovým podvůdkům.‬‪Aby bylo jasno, petici proti svobodným a demokratickým volbám jsem fakt nepodepsal. ‬

Zveřejnil(a) Jiří Ovčáček dne Úterý 11. června 2019

Samozřejmě se tak našel jeden dobrák, který podpis pravé ruky prezidenta potvrdil. Aby ne, když stačilo pouze do adresního řádku v internetovém prohlížeči přepsat odkaz, který Ovčáček ukázal.

Nepotěšilo ho to, nepřekvapivě. „Podvod dokonán. Tímto vyzývám Milion chvilek nenávisti, aby okamžitě mé jméno z této antidemokratické petice zmizelo!“ vzkázal muž s náklonností pro hysterické výlevy. ‬

‪Podvod dokonán. Tímto vyzývám Milion chvilek nenávisti, aby okamžitě mé jméno z této antidemokratické petice zmizelo! ‬

Zveřejnil(a) Jiří Ovčáček dne Úterý 11. června 2019

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora