Ovčáček je zoufalý, že na něj nikdo nereaguje. Vyrazil urážet jinam

ČT

Jiří Ovčáček si vzal dovolenou, na které zřejmě důkladně promýšlel, co má dělat s tím, že na jeho sdělení na sociálních sítích už nikdo nereaguje. Jeho účty na Twitteru a Facebooku se totiž proměnily v lifestyle blog, kde si lidé vyměňují recepty, tipy na výlety, inzerují nepotřebné věci a zjišťují mnoho dalšího. Jde o určitou formu trollingu na účtech Ovčáčka, kde mluvčí prezidenta uráží kohokoliv, na koho si vzpomene.

Až do chvíle, než se Twitter a Facebook Ovčáčka proměnil v lifestyle blog, to vypadalo tak, že Ovčáček záměrně urážel nebo provokoval nejrůznějším způsobem. Lidé mu pak v desítkách komentářů nadávali, uráželi ho a někdy mu i vyhrožovali. Nově ho naprosto ignorují a na místo urážek si pod jeho příspěvky vyměňují zkušenosti z hospod, společně vybírají batohy, plavky nebo si radí, jak naložit se škůdci na zahradě.

Ovčáčka to naprosto rozložilo. Nejdříve hrál, jak je nad věcí, a děkoval, že mu více komentářů zvyšuje dosah, po tom všechny hystericky zurážel. Zkusil také nepsat na Twitter. Jenže když to vydržel 16 hodin, lidé mu začali psát, aby okamžitě něco tweetnul, protože potřebují získat recept na dobré rizoto.

Mluvčího prezidenta to nejspíše tak zasáhlo a tak moc mu chybí rozzlobené komentáře, že vyrazil provokovat na jiné profily. A samozřejmě narazil. Hezkou hysterickou scénku včera sehrál na profilu europoslance Stanislava Polčáka. Ten se pozastavil nad tím, že šéf Pirátů Ivan Bartoš požádal Zemana o schůzku, aby s ním probral aktuální politickou krizi, a Zeman mu nabídl termín v druhé polovině srpna. Tedy téměř za dva měsíce. Polčák v té souvislosti napsal, že Zeman je kašpar.

Rozzuřený Ovčáček mu na to sdělil: „Vy jste opravdu nenávistná nula.“ A logicky pobavil všechny, kdo to četli. Polčák ho krátce setřel upozorněním na výsledek letošních voleb do Evropského parlamentu. V těch totiž Polčák získal 25 tisíc preferenčních hlasů. V roce 2014 mu dalo hlas 12 tisíc lidí. Úplná nula Polčák opravdu asi nebude.

Kdo je skutečná nenávistná nula, je totiž dosti zřejmé už od začátku působení Jiřího Ovčáčka po boku prezidenta Zemana.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner