Ovčáček k proruské konferenci na Rhodu: Miroslav Kalousek pozván nebyl

Eric Drooker

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček dnes opět pořádal tiskovou konferenci. Věnoval se zejména zahraniční politice a zmínil konferenci Dialog civilizací, které se prezident Miloš Zeman zúčastní. Podle Hradu je všechno v pořádku.

V první řadě se Ovčáček pustil do kritiky německé kancléřky Angely Merkelové a uprchlických kvót, poté oznámil, že Zeman opět zamíří do krajů. „Tradičně budou tato setkání přenášena na OVTV,“ sdělil mluvčí.

Konference Dialog civilizací, kterou pořádá blízký přítel Vladimira Putina Vladimir Jakunin, se podle zúčastní Robert Fico, Viktor Orbán, Alexis Tsipras, či exprezident Václav Klaus. „Bohužel – Miroslav Kalousek nebyl pozván,“ glosoval mluvčí, jako by snad podobné pozvání představovalo nějakou poctu. „Ta konference se koná v Evropské unii,“ myslí si Ovčáček, že to podobnou akci omlouvá.

Ovčáček zmínil mj. soud v kauze neexistujícího článku Ferdinanda Peroutky. „Pan prezident vítá rozhodnutí soudu v kauze Ferdinanda Peroutky,“ prohlásil. Novináři se dotazovali například na dnešní kritická slova komisaře OSN, který Zemanovu rétoriku přirovnal k Islámskému státu. „Pan prezident bude nadále bránit Českou republiku před nebezpečím terorismu, se kterým je migrační krize spojena,“ prohlásil Ovčáček.

Pražský hrad považuje za vyhrocenou také diskuzi ohledně tábora v Letech. „Tábor v Letech byl nejprve koncipován jako pracovní, poté byl přetransformován na koncentrační tábor, z něhož byli lidé přesouváni do Osvětimi,“ uvedl Ovčáček. „Musíme si uvědomit, že je před volbami. Taková situace nahrává protipolitikům příslušného politika,“ zastal se Andreje Babiše.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]