Ovčáček kádruje ostatní, sám opilý napadá zdravotníky. Musí skončit

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček (ČTK)

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček | FOTO: ČTK

Hradní mluvčí se rád staví do role toho, kdo kádruje ostatní a radí jim, jak se mají chovat. Sám se ovšem předvedl jako primitiv, který se neumí ovládat, když to přežene s alkoholem. Prezident by měl ukázat, že mu ještě zbylo trochu soudnosti, a okamžitě svého mluvčího vyhodit.

Zpráva o tom, že se Jiří Ovčáček opil a musel být převezen do nemocnice, ještě není nic skandálního. Přehnat s alkoholem to může kdokoliv, a dokonce se může i stát, že se kvůli tomu dostane do rukou zdravotníků. Je i pochopitelné, že si blízkého spolupracovníka prezidenta nikdo netroufne převézt na záchytku, aby se ze své opice vyspal.

()

Co je ovšem do nebe volající drzost, je fakt, že si podnapilý Ovčáček dovolí agresivně napadat nejen taxikáře, ale i zdravotníky, kteří mu chtějí pomoci. Ty dokonce nejen slovně, ale i fyzicky. Za takové chování má přijít v první řadě zpacifikování přítomnou policií, následně exemplární pokuta a ve finále vyhazov z pozice mluvčího prezidenta republiky.

Mnozí namítnou, že si musíme zvykat, protože celé okolí hlavy státu je ostudné, a Ovčáčkovo extempore je ještě slabým odvarem toho, co dělá například Vratislav Mynář, ale takové názory jsou nepřípustné. Padni, komu padni a k Zemanovu mluvčímu se musí přistoupit jako ke státnímu úředníkovi, který má představovat jakousi autoritu.

To, že se o ni připravuje svými hysterickými výstupy na sociálních sítích a nezvládáním své funkce, je jedna věc. Druhá rovina je však dojem, který jeho nevhodné chování vyvolává u veřejnosti. Pokud si může prezidentův podřízený dovolit bez trestu napadat záchranáře, proč by za to měli být jiní lidé popotahováni? Je snad Ovčáček něco víc než jiný opilec, který se neumí chovat?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články