Ovčáček kázal o porušování Ústavy, politolog Gregor mu připomněl jeho povinnosti

archiv F24

Jiří Ovčáček a Miloš Gregor | FOTO: archiv F24

Hradní mluvčí má poslední dny plné ruce práce při psaní hysterických příspěvků na Twitter. Jeho oblíbenci z Ruska a Číny právě zažívají krušnější chvilky. Ukazuje se totiž, že je u nás stále dost lidí, kteří si nechtějí nechat líbit vše, co prezident se svým nohsledem na pokyn z Kremlu občanům vypráví. Po facce dezinformátorovi ze Sputniku a ostrém dopisu starosty Řeporyjí Novotného Putinovi se totiž zřejmě přidají i další, k nimž zřejmě patří i vedení Prahy. Tomu Jiří Ovčáček vzkázal, že porušuje Ústavu. 

Pavel Hofman

Zní to sice neuvěřitelně, ale mluvčí politika, který základní zákon země ohýbá a porušuje se stále větší frekvencí, skutečně poučuje, co se to nesmí. Místo aby hledal Peroutkův neexistující článek nebo pomáhal Zemanovi připravovat další rekondiční pobyt, zdržuje se Ovčáček bezvýznamnými tweety. Jeden z těch středečních ovšem ukázal, že má hradní mluvčí velký smysl pro humor. Dodržování Ústavy a Pražský hrad je totiž nevídaný oxymóron.

Přesto se mluvčí hlavy státu pustil do odvážného pokárání. „Vedení Prahy svou snahou vytvářet a prosazovat alternativní zahraniční politiku státu zcela jednoznačně porušuje Ústavu ČR, základní zákon země,“ napsal na sociální síť.

Nějak ovšem nezmiňuje, že vůbec není prací nižšího státního úředníka poučovat vedení hlavního města, jak se má chovat. To by Ovčáček dobře věděl, kdyby si všiml příspěvku, který již delší dobu dostává do komentářů pod svoje bláboly. Politolog Miloš Gregor se totiž dlouho snaží tiskového mluvčího prezidenta republiky vyvést z omylu, v kterém žije.

Jiří Ovčáček ovšem zatím nedokázal pochopit, že výcuc ze zákoníku práce přesně určuje, co patří mezi jeho povinnosti. Především pak, že jeho výstupy na sociálních sítích mezi ně opravdu nepatří. Odborník na dezinformace a fake news Gregor sice evidentně bojuje s „větrnými mlýny“, ale stále to nevzdává. Podle svých slov to zkoušel již minimálně 38krát, ale není to konečné číslo.

Je však velmi těžké bojovat s člověkem, který má osvojenu něčí pravdu, které už možná také slepě věří. Je však milé, že se najdou lidé, kteří ještě nad Ovčáčkem nezlomili hůl a snaží se ho zdokonalit v jeho snažení aspoň někoho zaujmout.

Velký rozhovor s politologem Milošem Gregorem si můžete přečíst již tento víkend na webu FORUM 24.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner