Úředníci Středočeského kraje, kterému z pozice hejtmanky vládne Jaroslava Pokorná Jermanová, se přeskupují podle toho, jak si to zřejmě přála zástupkyně hnutí ANO. Je totiž nutné zamést pod koberec rozhodnutí Městského úřadu v Černošicích, který udělil Andreji Babišovi pokutu 200 tisíc za jeho střet zájmů. Na obranný val se nepřekvapivě postavil i Jiří Ovčáček, který premiéra obhajuje na Twitteru. A jak jinak než tím, že nadává ostatním.

Protože je hradní mluvčí dlouhodobým kritikem médií, který nepomlouvá snad jen Haló noviny, v nichž dříve pracoval a TV Barrandov, protože je prohradní stanicí, je mu jasné, že se opět schyluje k nějakému komplotu.

Do něj se podle Ovčáčka zapojují podvratní novináři a politici. „Je pozoruhodné sledovat bezprecedentní politicko-mediální nátlak na Krajský úřad Středočeského kraje, aby bezvýhradně potvrdil rozhodnutí z Černošic, které vyvolává legitimní otazníky,“ komentuje mluvčí podezřelou změnu úředníků Středočeského kraje, která má patrně zajistit, že se Andrej Babiš vyhne 200 tisícové pokutě za prokázaný střet zájmů.

Dále se Ovčáček, který rád nadává kritikům svého šéfa a vysvětluje jim, že nemají právo, aby se jim něco nelíbilo, protože tím nerespektují výsledek demokratických voleb, „uvařil“ na svých vlastních tvrzeních. Sám totiž zpochybňuje rozhodnutí černošického městského úřadu jen kvůli tomu, které strany jsou v něm zastoupeny. „Pročpak se “hlídači” nezávislosti nezajímají o fakt, že Černošicím vládnou tři uskupení, která fakticky vyhlásila proti Andreji Babišovi fatvu – Věci černošické, TOP 09 a Piráti?“ píše na Twitteru.

Je jasné, že Jiří Ovčáček brání prezidenta Zemana pouze naučenými slovními spojeními, která pouze občas občerství nějakou vulgaritou nebo nadávkou. Měl by si ale dávat pozor, aby sám sebe neusvědčoval z toho, že je propagandou zasažený smutný muž, který nedokáže překonat svou nedůležitost.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora