Ovčáček nebude do neděle dělat nic jiného než nadávat na Twitteru

ČTK

Prezident Miloš Zeman a jeho mluvčí Jiří Ovčáček | FOTO: ČTK

Sotva odvezl svého zdravého šéfa do nemocnice, zasedl Jiří Ovčáček k sociálním sítím. Zřejmě ze stesku po Miloši Zemanovi začal nadávat všem, kteří se jakkoli vyjadřují k nesmyslné hospitalizaci hlavy státu. Hradní mluvčí tedy oprášil některé staré nadávky a dokonce se naučil na Twitteru publikovat anketu. Budou to pro Jiřího dlouhé a smutné dny.

Ovčáček musel tušit, že výrokem o rekondičním pobytu prezidenta ve střešovické nemocnici vzbudí velkou vlnu reakcí. Je pochopitelné, že po letech, kdy lže o Zemanově zdraví, musí držet verzi o zcela zdravém šéfovi až do poslední možné chvíle. Kdo však viděl mši za Karla Gotta ze svatovítské katedrály, musí mít o špatném zdravotním stavu hlavy státu jasno.

Návštěva nemocnice dohady pouze umocňuje a Ovčáček očekávaně ztrácí nervy. Jeho aktivita na sociálních sítích se opět zvýšila a statusy mají obvyklou „úroveň“. „Patologická sedlina české společnosti, onen nahnědlý druhorepublikový kal, se v těchto dnech intenzivně projevuje,“ píše múzou oslovený hradní mluvčí. Vzhledem k tomu, že jeho hysterické výlevy už zajímají maximálně Jaromíra Soukupa, je s podivem, že plýtvá silami. 

Jednu dobrou věc ovšem pohnutý stav mysli pro Ovčáčka udělal. Nižší státní úředník se totiž dovzdělal v nových dovednostech na Twitteru. Zemanův mluvčí se pochlubil tím, že umí udělat anketu. Aby to lidé, kteří ho sledují, pochopili, raději jim to sdělil ještě předtím, než začal psát o komunistech, nacistech a bolševicích.

Ovčáček je zkrátka nyní v pozici dítěte na pionýrském táboře, kterému se stýská po rodičích. Tam omladina ve svém zoufalství plakala, Jiří místo toho vylévá své city na internetu. V neděli se mu ovšem život vrátí do zažitých kolejí. Snad se nebude prezident zase muset nechat hospitalizovat, aby si přečetl knihy. Nevyrovnaný zaměstnanec to špatně snáší.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner