Ovčáček odpovídá středoškolské učitelce: Zeman brání vzestupu extremistů a není hulvát

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček prý stále čeká na otázky studentů středoškolské učitelky Lucie Tykalové. Na svém facebookovém profilu jako „vstřícné gesto“ uveřejnil odpovědi na její původní otázky uveřejněné v článku, který vzbudil mnoho ohlasů včetně výhrůžek smrtí. Zveřejňujeme celý Ovčáčkův příspěvek.

Facebook Lucie Tykalové

1) Lhát (tvrdit něco, co není doložitelné)?

Je poněkud smělé říkat, že něco není doložitelné. Připomínám, že o předmětné tezi hovořil před 14 lety tehdejší ministr kultury Pavel Dostál a nedávno prof. Václav Bělohradský. Významnou indicií je i nesporná existence článků, které jednoznančně prokazují podléhání totalitě.

2) Nerespektovat rozhodnutí soudu?

Pokud jde o poslední události, jde o nepravomocné rozhodnutí. Žijeme v právním státě.

3) Neuznat svou chybu a neomluvit se?

Pan prezident už přiznal veřejně několik chyb a omluvil se za ně. Jmenuji třeba omluvu za výrok o vázání stranických průkazů do kůže členů ODS.

4) Nepustit studenty na Albertov k výročí 17. listopadu?

Jde o mediální lež. Zástupci studentů měli možnost květiny na Albertově položit. Co je smutné, že až do roku 2015 Albertov studenty v podstatě nezajímal.

5) Legitimizovat šíření nenávisti ve společnosti?

Právě pan prezident svými principiálními postoji zabraňuje vzestupu extremistů, jak prokázal i nedávný průzkum veřejného mínění.

6) Pochlebovat zemi, kde se ve velkém porušují lidská práva?

Mohu Vás ujisitit, že žádné takové zemi pan prezident nepochlebuje. Například při předposlední státní návštěvě bylo podepsáno prohlášení o strategickém partnerství, které obsahuje výslovnou zmínku o lidských právech.

7) Kouřit v nekuřáckém hotelu?

Jde jen o báchorku Bakalova týdeníku Respekt.

8) Doporučovat studentům kouření a alkohol? (Ruku na srdce, mnoho studentů kouří a pije, ale je skutečně vhodné to přímo doporučovat?)

Z logiky otázky by ovšem neměly být studentům prezentovány snímky britského premiéra Winstona Churchilla, o některých jeho výrocích nemluvě. Namátkou:

The water is not fit to drink. To make it palatable, we had to add whiskey. By diligent effort, I learned to like it.Voda se nehodí k pití. Aby se stala pitnou, museli jsme k ní přidávat whisky. Pilně jsem se takto snažil a teď mi teprve chutná.I have taken more out of alcohol than alcohol has taken out of me.Vzal jsem si od alkoholu víc než si alkohol vzal ode mne.

9) Vyzývat k agresi?

Pan prezident je dalek toho vyzývat k agresi. Přednost dává diskusi, nejlépe s názorovým oponentem, protože taková diskuse je obohacující.

10) Mluvit sprostě a chovat se jako hulvát?

Pan prezident si opravdu nebere příklad z Karla Schwarzenberga a Miroslava Kalouska, kteří splňují zmíněná kritéria.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner