Ovčáček píše o bezvýznamné demonstraci, přitom o ní stále vztekle tweetuje

Jiří Ovčáček - Muž v černém (Twitter Jiřího Ovčáčka)

Jiří Ovčáček - Muž v černém | FOTO: Twitter Jiřího Ovčáčka

Mluvčí Hradu se vrátil z Číny, chvilku se aklimatizoval a už je opět aktivní na sociálních sítích. Jak je jeho zvykem, nadává, uráží a snaží se být zajímavý. Místo toho je ovšem klasicky směšný a ubohý. Největší současný problém jsou pro Jiřího Ovčáčka pondělní demonstrace, probíhající po celé zemi. Ačkoliv je označuje za bezvýznamné, něco ho stále nutí, aby o nich, nejvíce o té pražské, stále něco psal na Twitter.

Je pochopitelné, že Ovčáčka musel polévat studený pot, když viděl tisíce lidí, kteří se i za nepříznivého počasí a v dešti shromáždili na Staroměstském náměstí. Vzhledem k tomu, že už je po létech ve službě Miloši Zemanovi velkým hulvátem, nemohl reagovat jinak než uboze.

Nejprve přišly pondělní tweety o „novinářích, ucvrnkávájících si z jedné bezvýznamné demonstrace jakéhosi podivného spolku“ a rádobyvtipné přejmenování organizátorů protestu na Milion chvilek nenávisti. V úterý se Ovčáček věnoval plivání jedovatých slin zase.

Na to, že celá akce byla podle hradního mluvčího tak nedůležitá, jí překvapivě věnoval několik dalších zmínek na sociální síti. Tentokrát útočil na TOP 09 a STAN. To ovšem není s podivem, protože podle Ovčáčka jsou tyto strany zastáncem „Pražské kavárny“, tedy neexistující věci, na níž věří pouze prezident Zeman a pár stejně nevyrovnaných lidí, kteří nemají rádi odlišný názor.

Vzhledem k tomu, že se to zřejmě úředníkovi z Pražského hradu zdálo málo „peprné“, nebo urážlivé, přidal ještě další statusy.  V nich nejprve vyzval k ignorování Transparency International, kterou v blouznění při psaní na Twitter označil za spolupracovníka TOP 09 a STAN (jiného zloducha si zřejmě Ovčáček nedokáže vybájit). Později vymyslel ještě větší konspirační konstrukt.

Milion chvilek pro demokracii je spojeno s Českou televizí. Asi proto, že Mikuláš Minář, nejvýraznější tvář „Chvilek“ vystoupil v Otázkách Václava Moravce. A to se podle Ovčáčka zřejmě nesmí, nebo je to známkou nějakého pražskokavárenství a lepšolidství.

Veřejnoprávní televize pak spolupracuje s Transparency International. A zástupci TI, konkrétně její šéf David Ondráčka, se účastní demonstrace „Chvilek“. Všechny zmíněné subjekty pak podle Ovčáčka útočí na ty samé politiky.

Žádné zamyšlení, jaký k tomu mají důvod, jen prostý soud, že se jedná o Palermo. Rétorika mluvčího prezidenta a premiéra Babiše se zkrátka v některých momentech vzácně shoduje.

Jen se hradní parta vrátila z návštěvy v Číně, hned jí bylo připomenuto, že jejich fungování není části veřejnosti po chuti. Lidé, kteří navštívili demonstrace po celé naší zemi ovšem nejsou tak bezvýznamní, jak tvrdí Jiří Ovčáček. Nebo by se snad chtěl hysterický mluvčí porovnávat s jakýmkoliv účastníkem protestu? To je přeci zbytečné. Nikdy by totiž nevyhrál souboj o to, kdo je pro náš stát významnější.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner