Jiří Ovčáček už nadělil pěkný dárek všem obyvatelům České republiky. Nestává se často, v podstatě se nestává vůbec, aby tento pán přišel s dobrou zprávou. A přece se to stalo. Oznámil, že si on a pan prezident berou dovolenou. A ta přijde brzy a nebude krátká. „Od 12. prosince máme s panem prezidentem oba po velmi zajímavém a důležitém roce zaslouženou – adventní – dovolenou,“ ohlásil mluvčí.

Zeman volné dny od 12. prosince do konce roku bude trávit v Lánech, takže Ovčáček pravděpodobně… také v Lánech. Bohužel se Miloš Zeman rozhodl dovolenou přerušit kvůli natáčení Vánočního poselství prezidenta republiky. Takže i o letošní Vánoce se můžeme těšit na hezkých pár slov našeho státníka. Jakápak svá oblíbená slovíčka si pan prezident chystá na svátky klidu a míru? S*ině? Z*rdi? K*nda? Blbeček?

Zimní dovolená má oproti té letní velkou výhodu. Rybník u chalupy Miloše Zemana bude asi zamrzlý, člun Challanger je vypuštěný. Jediná veselá podívaná tak snad může být jen taková, že by znovu Zemana vyvezli na zasněženou louku, postavili na běžky, vyfotili a zase uklidili. Snad ho letos ušetří.

Jistě, dovolená prezidenta a jeho mluvčího je naprostá nezajímavost. Ovšem Česká republika je v takovém stavu, že se můžeme radovat i z toho, že tihle dva pánové budou alespoň na chvíli mimo veřejný prostor a nebudou dělat ostudu.

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora