Ovčáček: Prouza má blízko k organizacím útočícím na Zemana

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček (ČTK)

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček | FOTO: ČTK

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček v souvislosti s Tomášem Prouzou jako možným novým ministrem průmyslu uvedl, že má blízko k neziskovým organizacím, které účelově útočí na prezidenta Miloše Zemana. Ovčáček to napsal na twitteru. O státním tajemníkovi pro evropské záležitosti Prouzovi se spekuluje jako o nástupci ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka(oba ČSSD). Vztah Prouzy se zástupci Pražského hradu je dlouhodobě napjatý.

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes oznámil, že Mládek ke konci února odejde z funkce. Ovčáček uvedl, že jméno kandidáta na post ministra zazní až ve čtvrtek na schůzce premiéra Sobotky se Zemanem. Napsal, že proto může pouze komentovat práci státního tajemníka pro evropské záležitosti. „Prouza je pověstný úzkým vztahem k politickým neziskovkám, které účelově útočí na pana prezidenta a přiživují se na ‚boji s propagandou‘,“ poznamenal Ovčáček.

Prouza se s mluvčím prezidenta několikrát dostal do sporu nejen na sociálních sítích. Ovčáček například řekl, že Sobotku ke kritice Zemana z listopadu 2015 donutili jeho poradci, mezi kterými zmínil právě Prouzu. Ten naopak kritizoval Ovčáčka a Hrad například za jejich postoj k Centru proti terorismu a hybridním hrozbám při ministerstvu vnitra. Prouza také Zemanovo okolí kritizoval za bezpečnostní kontroly na Pražském hradě, podle Ovčáčka přitom použil zavádějící fotografii. Další spor se týkal migrace.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com