Ovčáček se chová jako hysterické dítě. Křičí, aby si ho někdo všímal

repro Český rozhlas Plus

Jiří Ovčáček v Českém rozhlasu | FOTO: repro Český rozhlas Plus

Kdyby se snažil sebevíc, nikdy by hradní mluvčí nedokázal tolik zpopularizovat své účty na sociálních sítích, jak je tomu nyní. Statusy plné hněvu, vzteku, hysterie a nadávek totiž zajímají minimum lidí. Od chvíle, kdy se Ovčáčkův Facebook a Twitter staly lifestylovým blogem, seznamkou a inzertním prostorem, ruch na nich čile vzrostl. To však nižší státní úředník „nerozdýchal“ a začal nadávat. Diskutéry na jeho sociálních sítích nazval tupým nemyslícím stádem.

Ovčáčkovy výkřiky nabraly v poslední době na intenzitě, která naznačuje, že nedělá nic jiného, než se rozčiluje na internetu. To je za peníze daňových poplatníků velmi málo, ale co bychom mohli čekat od bývalého nešikovného redaktora komunistických Haló novin.

Od chvíle, kdy falešný Jie Ťien-ming na Twitteru vyzval uživatele sociálních sítí, aby na Ovčáčkovy nesmyslné příspěvky plné hněvu reagovali pouze recepty na oblíbená jídla nebo třeba tipy na výlety, je hradní mluvčí zralý na „Chocholouška“.

Kromě toho, že hází špínu na Mikuláše Mináře z Milionu chvilek pro demokracii, jehož se bojí stejně jako Nory Fridrichové, musí se nyní Zemanova hlásná trouba věnovat i followerům na svých účtech.

Ovčáček sice byl vždy jediným uživatelem Facebooku a Twitteru, jehož sledovali lidé jen proto, aby mu mohli nadávat nebo dávat najevo jeho omezenost, nyní však přibyl další aspekt. Najednou totiž vůbec nezáleží na tom, co vzteklý mluvčí vyplodí, ale všechny zajímají pouze komentáře.

Nikde jinde totiž na jednom místě neseženete vozík za auto, recept na bramborák, tip na dovolenou, informaci, do kolika mají v ČEZu na hlaváku v Olomouci, a ještě podiskutujete o tom, zda jsou lepší vajíčka udělaná na slanině, či cibulce.

Je jasné, že Ovčáček musí prskat vzteky a nadávat všem, kdo si dovolili účty „znesvětit“. Marná snaha. Jiří už je mezi lidmi definitivně odepsán a nepomůže mu ani to, že pomyslně bouchá pěstičkou do klávesnice a snaží se s někým pohádat. Stejně se totiž dozví pouze to, kolik chce letos Manchester City vydat za posily.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner