Ovčáček se chystá na svůj twitterový vrchol. Nadávky a urážky jsou připraveny

Eric Drooker

Nikdy se zatím hradní mluvčí nechystal na oslavy 17. listopadu jako letos. Ne snad, že by Jiří Ovčáček měl dostatek práce s přípravami na důstojné připomenutí třiceti let od revoluce. Naopak. Chystá se na smršť nechutných vzkazů na sociálních sítích, v nichž opět ukáže svou malost a trapnost.

S bojem proti těm, kteří nesouhlasí se současnou politickou situací a vadí jim chování prezidenta a premiéra, začal Ovčáček již ve čtvrtek. „Až budete v neděli sledovat všechny ty pokrytce, převlékače kabátů a odpůrce názorové plurality, jak se procítěně uklánějí památce 17. listopadu 1989, v srdci svém vzpomeňte na ty, kteří skutečně přispěli k návratu svobody do naší krásné země,“ tweetnul mluvčí.

()

Tím ovšem jeho „obhajoba“ sametové revoluce teprve začíná. Prezident totiž důležitý den pro naši zemi slavit nebude. Standardně věnuje pouze „tichou vzpomínku“. To v reálu znamená, že bude sám bez přátel sedět doma a vymýšlet, jak se zase někomu pomstí. Jako hlava státu totiž není nikam zván, protože část národa, která 17. listopadu slaví, nehodlá mít ve svém středu někoho, kdo se snaží zemi vrátit tam, odkud jsme se v roce 1989 vymanili.

Stejně je na tom i Andrej Babiš, který raději uteče na Slovensko. U nás by se totiž setkal pouze s pískotem rozhořčených lidí, kterým přijde nevkusné, aby bývalý estébák oslavoval vítězství nad režimem, jemuž sloužil. Premiér se tak zřejmě opět pod rouškou noci objeví na Národní třídě, kde položí květiny, a poté rychle zdrhne za hranice.

Oba ústavní činitele, kteří jsou pro současnou Českou republiku jakýmsi stigmatem toho, že jsme se nedokázali vyrovnat s minulostí, Ovčáček bude bránit. O víkendu tak musí držet stráž u Twitteru a posílat nadávky na všechny strany. Vzhledem k tomu, že na sobotu se chystá velká demonstrace na Letné, bude na „terče“ dobře vidět.

Bývalý redaktor komunistických Haló novin tak při sledování akce Milionu chvilek pro demokracii bude označovat mnohé za bolševiky. Další protestující počastuje jinými urážkami a bude mít pocit, jak důležitý je. Zdání ovšem klame. Názor Jiřího Ovčáčka nezajímá nikoho. To, že jeho sociální sítě sleduje mnoho lidí, totiž neznamená, že by svými výkřiky někomu imponoval.

Twitter a facebook hradního mluvčího prostě slouží stejně jako Prostřeno a Výměna manželek. Tedy jako sociální studie do mysli lidí, kterými bychom se nikdy nechtěli stát, ale rádi sledujeme jejich život. Poté se jim smějeme a někdy je nám jich líto. U Jiřího Ovčáčka jde převážně o tu první variantu. Lítost nad zákeřným a zapšklým člověkem totiž skutečně není namístě.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]