Ovčáček se kvůli Zemanovi opřel do Prouzy: Je to nemehlo a idiot

Jiří Ovčáček (ATEO)

Jiří Ovčáček | FOTO: ATEO

Návštěva Miloše Zemana v Bílém domě je výsledkem práce amerických lobbistů, píše zámořský politický server Politico. Informace, která překvapila bývalého státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzu, a proto ji sdílel na sociálních sítích. Reakce z Hradu přišla velmi brzy. Hradní mluvčí Ovčáček Prouzu označil za idiota.

Jak píše Český rozhlas, malá lobbistická firma SPG podepsala smlouvu se svým druhým zahraničním klientem. Podle serveru Politico je jím Česká republika. Společnost „je potěšena spoluprací s ambasádou České republiky ve Washingtonu s cílem umožnit úspěšnou a produktivní státní návštěvu prezidenta Miloše Zemana“, stojí v dopise získaném serverem.

Jiří Ovčáček ihned dokázal, že vztahy mezi Prouzou a hradním pánem jsou na bodu mrazu a spekulace o Zemanově odporu jmenovat ho ministrem byly zřejmě založeny na reálných faktech. „Milí přátelé, tak toto nemehlo chtělo být ministrem průmyslu a obchodu za ČSSD,“ píše pravá ruka hlavy státu.

Prouzovo sdílení článku vnímá Ovčáček stejně jako by ho bývalý státní úředník psal sám. „Pražský hrad si žádné lobbisty kvůli setkání s D. Trumpem nenajal. Prouza prostě lže,“ vymlouvá se mluvčí prezidenta.

„Prouza neumí číst,“ pokračuje ve své kritice Ovčáček. „Dle vyjádření našeho velvyslance H. Kmoníčka dohoda s americkou firmou SPG není podepsána. Prouza je idiot,“ zakončuje rázně hlásná trouba Hradu.

Osobní útoky z prezidentské kanceláře tak stále nekončí. Jediné, co se liší, je osoba, která špínu zrovna rozhazuje kolem sebe. Kritici Miloše Zemana by si tak do budoucna měli dát pozor, jaké texty sdílejí na sociálních sítích. Pro Ovčáčka a spol. se totiž neprodleně stávají nepřítelem Hradu a prezidenta republiky.

 

 

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]