Ovčáček se oklepal a opět začíná urážet. Jeho drzost mu však lidé rychle vrátili

Jiří Ovčáček (ČTK)

Jiří Ovčáček | FOTO: ČTK

Dokud byl Miloš Zeman ve vážném stavu, hradní mluvčí měl nahnáno a omezil komunikaci na sociálních sítích na minimum. Informace o zdravotním stavu prezidenta poskytoval jen zběžně a převážně vymyšlené, na urážky si netroufl, protože nevěděl, jak dlouho ho ještě bude jeho šéf krýt. Nyní, kdy už hlava státu není v ohrožení života, otrnulo i Jiřímu Ovčáčkovi.  

Spekulace o tom, že ministrem, kterého nebude chtít Zeman jmenovat, bude kandidát Pirátů Jan Lipavský, přiživil právě prezidentův mluvčí. Ovčáček za použití článku z dezinformačních Parlamentních listů obvinil adepta na post šéfa diplomacie, že chtěl de facto podporovat teroristy z Hamásu.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat a přišla mimo jiné od politického komentátora Seznam Zpráv Jindřicha Šídla. “To není hezké, ano, ale že to vadí zrovna vám, příznivcům těsné spolupráce se státem, který na území Česka přímo podniká teroristické útoky?” napsal na twitter moderátor pořadu Šťastné pondělí.

Hradní mluvčí odvětil sebevědomě a drze, jak bylo jeho zvykem v době, kdy prezident ještě věděl, co se kolem něj děje, a dokázal si své podřízené držet na uzdě. “Přidejte, Jindřichu. Musíte na sobě ještě politicky pracovat. Ano, ideologicky jste nesmírně vyspělý, ale s logikou tuze pokulháváte. A až budete dokonalý politicky i ideologicky, měli by kvůli Vám obnovit Řád za zásluhy o výstavbu. Fakt,” napsal Ovčáček v domnění, jak to populárnímu novináři vytmavil. 

()

Místo pochval se ovšem rozjela série komentářů, které nižšímu státnímu úředníkovi připomínaly, že na dřívější chování Hradu nikdo nezapomněl. “A pan prezident navazoval zaséky spoluprácu s Číňanama, kteří majú koncentráky pro Uyghury a mučijá tam 2 miliony ludí. Také super vztahy s Putinem, který chystá armádu na hranicách s Ukrajincama. Tož nevím, pane Beránek,” napsal jeden z uživatelů twitteru. 

Další zase Ovčáčkovi připomínali, že on není tím, jehož názory by měly mít váhu. “Ovčáčku, vy nesestavujete vládu a nemáte právo kádrovat kandidáty na ministry. Jste jenom obyčejný nedovzdělaný úředníček. Navíc zdroj – Parlamentní listy – je hodně pochybný!” stojí v jednom z tweetů. “Myslím, že se snažíte marně… Prezident nemá právo vetovat ministry. A pokud si to MZ myslí, u Ústavního soudu to projede s ostudou na celé čáře,” připojil se další.

Lidé si rovněž všimli poslední dobou nezvyklé aktivity. “A co říká Aeronet, už mluvčí nenapíše, abychom měli další důvěryhodný zdroj. Ale pěkně se nám zase rozjel, po té pauzičce, co si dal spolu se šéfem…,” konstatuje jeden z komentářů. “Doporučovala bych, pane mluvčí, rozšířit si trochu obzory i o jiná média, než jsou Haló noviny a Parlamentní listy. Možná budete v šoku z jiného světa… P. S. Jméno toho budoucího ministra, co se Zemanovi nelíbí, mělo být tajné. Upsss,” připomíná uživatelka sociální sítě. “No vidíš, Ovčáčku. Dědek dělal s tím nepřijatelným jménem, přes které nejede vlak, takový drahoty. Zavolej to jméno Fialovi a Bartošovi, ať se dědkovo impeachment zbytečně nezdržuje,” dodává další.

Jak se tedy ukazuje, mluvčí hlavy státu je lidem stále pouze pro legraci a nikdo ho nebere vážně. Proč taky? Vždyť dokázal o člověku, který dostával umělou výživu, tvrdit, že si pochutnává na buchtách a klobáse, a doteď se za své lži neomluvil.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články