Ovčáček se zastává dezinformátorů. Je totiž jedním z nich

Jiří Ovčáček (ATEO)

Jiří Ovčáček | FOTO: ATEO

Zpráva Bezpečnostní informační služby, která poukazuje na působení ruských a čínských agentů na našem území, budí rozruch. Především na Hradě, kde zdejšímu osazenstvu není po chuti, že se na agenty z Východu a jejich vliv nahlas upozorňuje. Jako nejvíc potrefená husa se podle očekávání ozval Jiří Ovčáček. Pochopitelně, poslední dobou dostávají jeho „přátelé“ pořádně na frak.

Nejvíce nebezpečnými zahraničními zpravodajskými službami, operujícími v ČR, jsou podle BIS ty ruské a čínské. Vzhledem k tomu, že jejich působení na našem území aktivně napomáhá i prezident republiky, nejedná se o překvapivou informaci. Přesto vyvolala ostrou reakci. Nikoliv však od těch, kteří již několik let na nepřípustnou situaci upozorňují. Vztekali se komunisté a hradní mluvčí.

()

S přihlédnutím k tomu, že Ovčáček vystupuje jako hlásná trouba hlavy státu a ne agregát vlastních myšlenek, rozčiloval se patrně sám Zeman. Jeho mluvčí je totiž pouhým ocáskem, který opakuje a šíří výplody starého pána, který není schopen je prezentovat sám. Zda je to kvůli mizernému zdravotnímu stavu, už je dlouho zdrojem spekulací.

Zpráva BIS musí na Hradě rezonovat i proto, že ve velké kanceláři zde sedí Martin Nejedlý, tedy muž s podobiznou Putina na mobilu, nebo další prodloužené ruce Kremlu. Navíc Zeman si moc dobře uvědomuje, komu vděčí za to, že už je podruhé prezidentem. Proto před časem označil BIS za „čučkaře“ nebo potvrdil výrobu novičoku na našem území.

Teď se alespoň prostřednictvím nižšího státního úředníka musí ohradit proti důležité bezpečnostní zprávě. Za poslední týden už je to podruhé, kdy se Ovčáček sám převtělil do role agenta Kremlu. Nejprve musel zurážet novinářku Petru Procházkovou, která dala výchovnou facku lháři ze Sputniku. Nyní plive na ty, kterým vadí, že nás špehují agenti východních diktatur a snaží se rozdělit a ovlivňovat náš národ. Jako argument používá „odlišný názor“, jak nazývá dezinformace, kterými nás zásobují služebníci Východu.

Pokud takové nesmysly na svém twitterovém účtu publikuje Ovčáček na popud z Ruska, je na tom tamní tajná služba hodně špatně a měla by se porozhlédnout po někom, koho aspoň někdo bere vážně. Spíše to však bude jeho soukromá iniciativa, za niž do budoucna čeká nějakou odměnu.

Každý, kdo šíří dezinformace, rozesílá řetězové maily nebo jen sprostě lže na veřejnosti ve prospěch cizích mocností, by si zasloužil podobnou facku jako „novinář“ z deziformačního webu, dotovaného z Ruska. Jen by to asi chtělo spíš legislativní pohlavek, který by zabolel ještě víc.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]