Ovčáček si postěžoval, že se teď málo píše o ruské hybridní válce. My to napravíme

(ČT)

Státnímu úředníkovi Jiřímu Ovčáčkovi se zastesklo, že se (tedy podle něj) teď nepíše tolik o aktivitách Ruska na hybridní frontě. Na Twitteru se svěřil: „Čtyři roky propagandisté vykřikují o ruské hybridní válce, ruku Kremlu viděli doslova všude. Střih. Kolem Moskvy náhle absolutní ticho a propagandistický kolovrátek jede ve zcela stejném stylu hrozbu čínskou. Cui bono?“ (15. 1. 2019)

Je hezké, že tam z gymnaziálních dob ještě zůstala trocha latiny. Tohle ostatně lidé znají i z detektivek, popřípadě z Pelíšků: „A komu to slouží? Snad druhé straně?“

Chápeme, že když má někdo Rusko rád, tak by ho těšilo, aby si o něm početl denně. Pan Jiří ale musí pochopit, že když se třeba dozvíme radostnou informaci, že Hrad má s Huawei smlouvu o propagaci, dáme tomu na chvíli přednost.

My samozřejmě víme, že pan prezident dělá pro Kreml i nadále všechno, co je ještě v jeho silách, stejně jako Sputnik a série dezinformačních webů s tajemnými majiteli i autory. Trollové se snaží roznítit vlastenectví a touhu po suverenitě a odhalit morální prohnilost Václava Havla a rejdy ulice manipulované a placené Sorosem.

Psát o tom by bylo asi takové, jako kdybychom opakovali, že ráno vyšlo sluníčko a večer zapadlo.

Teď jsme se ovšem víc věnovali Janu Palachovi. Jak na Hradě netuší, protože uvízli na pročítání Peroutkovy Přítomnosti, Palach ve svém dopise žádal zastavení vydávání Zpráv, které vycházely od konce srpna 1968 jako nelegální tiskovina kremelských okupantů. Takových Zpráv tady dnes máme, že by se to ani nedalo všechno učíst. Hlasatele té propagandy dnes ovšem máme přímo na Hradě.

V duchu Fučíkova „lidé, bděte!“ ovšem pana Jiřího ujišťujeme, že ano on, ani jeho inspirátoři nejsou zapomenuti a podle potřeby je rádi připomeneme.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]