Ovčáček šíří „poplašnou“ zprávu: Prý půjde do politiky. Tak určitě!

ČTK

Tiskový mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček | FOTO: ČTK

Hradní mluvčí už neví, co na sociální sítě napsat, aby si toho někdo všiml a nemusel si pouze pročítat lifestylové příspěvky, které se objevují v komentářích. Proto Jiří Ovčáček poslal do světa zprávu, která sice za pozornost stojí, ale spíše proto, že se jedná o takovou hloupost, kterou může vymyslet pouze někdo z Hradu nebo TV Barrandov.

Spojitost s Jaromírem Soukupem není prvoplánová. Oba pánové se totiž rádi setkávají před kamerami nesledované komerční televize, aby „erudovaně“ rozebírali politická témata, která je trápí. Vzhledem k tomu, že Ovčáček i Soukup mají stejný prohradní a probabišovský pohled na věc, jedná se vždy o povídání o lepšolidech, Pražské kavárně a podobných bezvýznamných tématech.

repro Český rozhlas Plus

Nyní se hradní mluvčí nechal konferenciérem TV Barrandov inspirovat a koketuje s myšlenkou, že by se začal aktivně účastnit politického dění. Za předpokladu, že 16.11. na akci Milionu chvilek pro demokracii propukne agrese a násilí, Ovčáček zakročí.

Sám za sebe, ne jako doteď jen skrytý za prezidenta Zemana, začne politicky působit. Nikdo se však nemusí bát, že by taková situace nastala. Za prvé by Ovčáček nesehnal žádné podporovatele, protože i na sociálních sítích je vidět, že mu fandí asi šest lidí. A za druhé, není pravděpodobné, že by se něco na demonstraci přihodilo.

Jestliže se totiž nic nestalo na Letné, kde bylo 283 tisíc protestujících, sotva se něco přihodí den před sedmnáctým listopadem. Pokud ovšem nějací najatí provokatéři záměrně konflikty nebudou vyvolávat. Vzhledem k tomu, že Ovčáček tím podmiňuje svoji politickou premiéru, nebylo by divu, kdyby se už nyní nějaké „strkačky“ chystaly. To by ovšem nemělo zůstat bez pozornosti policie.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner