Ovčáček útočí už i na Jiřího Mádla. Nasypal na něj vše, od komunistů po Havla

Jiří Mádl (F24)

Jiří Mádl | FOTO: F24

Prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček má nový dočasný cíl. Herce, režiséra a scenáristu Jiřího Mádla. Ten patří k dlouhodobým kritikům Zemana, Babiše a komunistů. Po přečtení jeho rozhovoru pro aktuálně.cz už to Ovčáček zřejmě nevydržel a poněkud rozzlobeně napsal: „Chystáme velké oslavy návratu svobody v roce 1989 a lepšolidé už nepokrytě volají po omezení svobody a návratu cenzury. Stejně jako normalizační komunisté se schovávají za ptydepe. Nepohodlné názory jsou ,nenávistné‘ a tak je nutno je trestat a zakazovat.“

Ovčáčkovi se zřejmě nelíbila část rozhovoru, kde Jiří Mádl říká, že je pro zákaz dezinformačních webů a že by lidé měli být trestně odpovědní za to, co napíší na internetu. „Pořád trvám na tom, že by lidi měli být trestně odpovědní za to, co na Facebooku říkají. Internet už je dnes prostor, kde figurujeme pod svými jmény, máme tam naše finance, nakupujeme tam a odehrává se tam nemalá část našeho sociálního života, takže by na něm měla platit stejná pravidla jako v prostoru nevirtuálním,“ řekl Mádl v uvedeném rozhovoru.

A teď k tomu, co Ovčáček vypustil. Je tam vše. Slovo lepšolidé, které si užívá Ovčáček, Zeman a Soukup. Zřejmě jim nedochází, že chtějí-li někoho urazit slovem lepšolidé, oni jsou opakem, tedy horšolidé. Píše také o volání po omezení svobody a návratu cenzury. Zmiňuje normalizační komunisty. A především perličku – údajnou chuť trestat a zakazovat nepohodlné názory. Od něj velmi úsměvné.

Tato slova napsal Ovčáček, horlivý dopisovatel tendenčních komunistických Haló novin, nyní pracující pro bývalého komunistu Zemana, podporující polokomunistickou vládu vedenou bývalým estébákem. Sám se se svým šéfem jezdí učit stabilizovat společnost do Číny. Do totalitní komunistické země, kde se jiný než oficiální názor nepřipouští. Druhou zemí, do které jsou obyvatelé Hradu zamilovaní, je Rusko. Země, kde umírají nebo mizí opoziční politici, země, kde už téměř neexistují svobodná nezávislá média, země, která okupuje část cizího státu a s Českou republikou vede hybridní válku.

Je to dalších ze špatných kroků Jiřího Ovčáčka. Nemá jiné argumenty než komunisty a potlačování svobody. Jenže sám pracoval pro stranu, která tuto zemi 40 let terorizovala, a teď hájí ruskou dezinformační mašinérii, která se snaží rozleptat demokracii v České republice. A ptydepe? Tímto slovem chce pan mluvčí zřejmě z nepochopitelného důvodu odkazovat na Václava Havla, v jehož hře Vyrozumění toto slovo označuje umělý jazyk.

Jiří Mádl přitom mluví naprosto srozumitelně, jasně a dobře.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]