Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček, který své názory šíří na sociálních sítích, ať už projevováním vlastních hlubokých myšlenek, nebo sdílením Parlamentních listů, se zase projevil. Jenomže se zdá, že si přitom trochu popletl, na koho je napojen Pražský hrad, Miloš Zeman a hlavně jeho ruská spojka Martin Nejedlý.

Ovčáček nemá rád západní svět – což je logické, protože žádný rozumný státník ze západu se Zemanem nemluví. A tak na Twitter napsal: „Nejoblíbenější slovo západního světa: ZÁKAZ.“

Tak si připomeňme, co jsou nejoblíbenější slova kamarádů pana prezidenta:

V Rusku je pravděpodobně nejoblíbenějším slovem VRAŽDA. a to vražda názorového oponenta, i proto zde bylo od roku 1992 zavražděno skoro 60 žurnalistů nepohodlných Kremlu.

V Rusku i v Číně, dvou nejoblíbenějších Zemanových destinacích, pak máme hezké slovo CENZURA. Ovčáček si sice myslí, že to znamená, když Facebook „Slušným lidem“ zablokuje stránku, ovšem Putinův režim má celý blacklist internetových stránek, které si Rusové prostě neprohlédnou.Patří mezi ně třeba sociální síť LinkedIn nebo aplikace Telegram.

Čína je v tomto ještě sofistikovanější. Filtruje stránky, které hovoří o nastolení demokratického režimu, o Tibetu, dalajlamovi nebo o hnutí Falun Gong. Je zde blokována také aplikace WhatsApp.

Hezké slovní spojení jsou také POLITICKÉ PROCESY. Úřady v Číně podle Amnesty International každoročně popraví tisíce lidí. Ovšem při pohledu do historie je jasné, že vzor současného čínského prezidenta Mao Ce-tung je zodpovědný za smrt až 70 milionů lidí.

Ale je hezké, že se pan Ovčáček tak obává o svobodu ohroženou zlým západem. Možná by příště mohl začít používat MOZEK.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora