Ovčáček varuje před zlými myšlenkami. Ať si promluví se Zemanem

Eric Drooker

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček se zase jednou rozjel na twitteru a rozdává zde rádoby křesťanská poučení, ačkoli sám pracuje pro člověka, který kolem sebe neustále šíří zlo a nenávist. Naposledy se zastal radní České televize Hany Lipovské a varoval před voláním zlých myšlenek. A to poté, co hlava státu opět urážela konkrétní lidi a nazvala novináře hyenami. To ale asi volání zlých myšlenek nebylo, že?

Z Ovčáčkova účtu na sociálních sítích je možno celkem úspěšně pochybovat o jeho duševním zdraví. Zejména od doby, co se rozhodl dávat najevo, jak je věřící, působí ještě směšněji než dřív. Pracuje totiž někde, kde toho o dodržování přikázání zrovna moc nevědí, a pokud vědí, vysmívají se tomu.

Pavel Šafr – kniha Češi mezi pravdou a lží (archiv)

Mluvčí prezidenta ze svého domnělého piedestalu sděluje, kdo se má jak chovat, ale bohužel zapomíná na někoho, kdo by měl být usměrněn nejvíc. Prezident Zeman se při jmenování Petra Arenbergera novým ministrem zdravotnictví nezapomněl otřít o Jana Blatného a nazvat novináře hyenami.

Možná si řeknete, že už je to jedno, vždyť ten nemocný starý pán prostě takhle mluví a je lepší to ignorovat. Snad ano. Faktem však je, že stále ještě jde o hlavu státu. O člověka, který reálně ovlivňuje mnoho lidí, pro něž je prezident autoritou. To by si měl uvědomit on i jeho mluvčí a místo trapných kázání se podle toho chovat.

Ano, třeba je zbytečné Miloše Zemana vůbec brát vážně. Jenže dokud budeme přecházet takovéto veřejné projevy, politická ani společenská kultura v Česku se nezlepší. Pokud se nejvyšší ústavní činitel chová jako hulvát, o kterého byste si neopřeli ani kolo, co vlastně můžeme čekat od ostatních? A situaci opravdu nezlepší ani žádná další pokrytecká Ovčáčkova modlitba.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]