Ovčáček vzkázal Petříčkovi: O ničem nerozhodujete, bude to podle Zemana

Twitter J.Ovčáčka

Mluvčí Miloše Zemana | FOTO: Twitter J.Ovčáčka

Hradní mluvčí má sice dovolenou, ale i z ní dokáže řídit stát a poučovat členy vládního kabinetu. Tentokrát to po dlouhé době „schytal“ Tomáš Petříček, velký nepřítel prezidentské kanceláře, za svá slova o (ne)přesunutí ambasády v Izraeli. Jak ministru zahraničí nižší státní úředník Ovčáček oznámil, o všem rozhoduje prezident a jakákoliv Petříčkova snaha je marná.

FORUM 24

Otázka přesunutí české ambasády z Tel Avivu se zdála být uzavřena ve chvíli, kdy byl v Jeruzalémě otevřen Český dům. Alespoň si to doteď myslel i palestinský ministr zahraničí Rijád Málikí. Když ho o tom ujistil i šéf naší diplomacie, byla celá věc vyřízena.

To si ovšem nemyslí Jiří Ovčáček, který jako obvykle na sociálních sítích rozdává moudra, zastrašuje, nadává a hystericky křičí. Podle Zemanova mluvčího se ambasáda přesune, ačkoliv mezinárodní dohody hovoří úplně jinak.

‪Mohu skálopevně ujistit ministra skorovdemisi Petříčka, že může ujišťovat jak chce, ale nezmění nic. Pan prezident v…

Zveřejnil(a) Jiří Ovčáček dne Pondělí 8. července 2019

Důvod? Chce to Miloš Zeman, který, stejně jako Andrej Babiš, trapně napodobuje Donalda Trumpa a touží tak ukázat, že je také důležitým světovým státníkem. To se mu ovšem sotva podaří a opět z toho vyjde jen jako hlava státu, která má starost především o to, aby dobře posloužila Rusku a Číně a přitom udělala ostudu své vlasti.

Je absurdní, že o důležitých tématech zahraniční politiky diskutuje úředník, jehož důležitost je zcela marginální. Ale nic netrvá věčně.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner